BM800 mikrofon güç kaynağı olmadan çalışır mı?

ALC887 kullanıyor anakartın, bendeki dahili portlar bozuk olduğu için kendi anakartımda test edemedim ancak aynı yongayı kullanan B450M Gaming Plus anakartta denedik. Kesin olmamakla beraber yeterli dB seviyesinde gürültüsüz ve kaliteli bir ses için harici bir karta ihtiyaç duyacaksındır. Görünen bu yani, senin anakartında test etmesem de aynı yongayı kullanıyorlar; sen de yetersizlik hissedeceksindir. USB destekli BM800 modellerini daha önce denemedim ancak onların da çare olacağını sanmıyorum.

Bu yongalar ilgili modeldeki tip kayıt cihazlarını besleyebilecek seviyede olmuyorlar. Gürültüsüz ve kaliteli bir ses alabilmeniz için dB seviyesinin diplerde olması gerekiyor ki bu mikrofonun karakteristiğinin aksine, sahne mikrofonundan kapasitif mikrofondan farkının kalmamasına sebep oluyor mikrofonun. Oysa bu condenser karakteristiğe sahip bir model.

Karşı tarafa kaliteli ses aktarmanın verdiği haz gerçekten başka. İyi bir ses kartı alırsanız yeterli performansa rahatlıkla kavuşuyorsunuz ancak Phantom Power alırsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Her ikisini de alıp ek dB sunan ayarları kapatırsanız o zaman ciddi anlamda kaliteli ve kusursuz bir ses elde edersiniz. Bu yongalar ile düşük çözünürlüklü bir fotoğrafı yazılımsal müdahaleler ile büyültmeye çalışmaktan öteye gidemezsiniz, resim yani dB büyür ancak kusurlar daha da meydana çıkar.
Mikrofonum geldi, test ettim. Gerçekten beklediğimin üzerinde çok temiz bir ses kalitesi alıyorum. Discord da ki arkadaşlarım sanki yanımızda gibisin diyorlar. Kayıtlarda vesaire çok hafif bir dip ses var oda ses kartssız olduğu için normal diye düşünüyorum. Son derece memnunum şuana kadar.

Ben de buna bakıyorum da sendekinde USB bağlantı, ses ve eko ayarı var. USB ile jak olmasının farkı ne ola ki?

Mikrofonum geldi, test ettim. Gerçekten beklediğimin üzerinde çok temiz bir ses kalitesi alıyorum. Discord da ki arkadaşlarım sanki yanımızda gibisin diyorlar. Kayıtlarda vesaire çok hafif bir dip ses var oda ses kartssız olduğu için normal diye düşünüyorum. Son derece memnunum şuana kadar.
Evet ürün fiyatına göre gerçekten kaliteli :) Bende o ufak dip sesi de yok paylaşmış olduğum kayıtlarda görüleceği üzre. Ancak kesinlikle seni tatmin etmişe benziyor :)

Buda demek oluyor ki BM800 yerine kesinlikle BM300 tercih edilmeli 😀
BM300 aldım da USB'den bağlayınca herhangi bir aygıt yüklemesi yapmadı. Cihazlar kısmında da BM300 vs diye bir şey de yok. Şu an hem jak hem de USB takılı durumda bu normal mi?
Şimdi başka bilgisayarda da denedim yine USB takma sesi ve aygıt yüklenmesi çıkmıyor. Mikrofon USB'sinde mi bir şey vardır acaba?

Son düzenleme:
Phantom dahil mikrofonu aldım ama sesi uzaktan fazla almıyor aşırı dip ses sorunu var ses kartımı almam lazım yardımcı olabilecek var mı ?
Phantom power yeterince güç çekemiyor olabilir, kalitesiz olabilir. Ayrıca BM-800 öyle iyi bir mikrofon değil, dip ses elbet olacak. Ses kartı aldığında, dahili bir phantom power ile gelecek, kaliteli ses kartı seçersen elbet şimdikinden daha iyi performans alırsın. Ne kadar fark edilir, bilemem. İyi bir ses kartı ortalama 700TL. Komplete Audio 1 öneririm.

Phantom power yeterince güç çekemiyor olabilir, kalitesiz olabilir. Ayrıca BM-800 öyle iyi bir mikrofon değil, dip ses elbet olacak. Ses kartı aldığında, dahili bir phantom power ile gelecek, kaliteli ses kartı seçersen elbet şimdikinden daha iyi performans alırsın. Ne kadar fark edilir, bilemem. İyi bir ses kartı ortalama 700TL. Komplete Audio 1 öneririm.
İnternetteki videolara aldanarak aldım ses kartsız çalışıyor diye kabloyu tutunca dipses gidiyor kabloda kalitesiz sanırım phantom 48v var neweer marka birde mikrofon

Geri
Yukarı