BMW 740D zincir bakımı yapılmalı mı?

Lunchx

Centipat
Daha fazla  
2012 BMW 740D aracim bulunmakta 159k km de agir bakima BMW servisine girdi asil sorum zincirine bakim yapmak lazim mi? ne zaman degismesi gerekiyor BMW servisine sordugumda ise şu anda bir şey yapmaya gerek yok dedi.
Not: (İsveç'teyim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Servis kayıtlarında en son ne zaman değiştiği bilgisi yer alır. Eğer değişmediyse kaç km'de değişmesi gerektiğini sorduğunuzda size söylerler. Örneğin 150 veya 200bin km'de bir değişir şeklinde. Özelde zincir ses yapmadığı sürece değiştirmeyi önermiyorlar.

Ağır bakımda neler değişti hocam? Fatura vs. benzer bir şey verdiler mi? Veya nelerin değiştiğini biliyorsanız yazabilir misiniz?

Hocam evet fatura aldım değişen şeyler dizel filtresi, klima filtresi, fren hidroliği, motor yağı filtresi ve birkaç şey daha diye hatırlıyorum normalde galeriden almıştım orada yaptırdım fakat hava emilse bir sorun oldu onu serviste değiştirmeye gönderdim göndermiş iken servisini de yaptırayım dedim.

Servis kayıtlarında en son ne zaman değiştiği bilgisi yer alır. Eğer değişmediyse kaç Km'de değişmesi gerektiğini sorduğunuzda size söylerler. Örneğin 150 veya 200bin Km'de bir değişir şeklinde. Özelde zincir ses yapmadığı sürece değiştirmeyi önermiyorlar.

Hocam araba tamamen BMW bakımlı 2012 olmasına rağmen sorduğumda şu anlık bir sorun olmaz dediler ve dediğiniz gibi ses gelince değiştirmek gerekiyor diyorlar.

Hocam araba tamamen BMW bakımlı 2012 olmasına rağmen sorduğumda şu anlık bir sorun olmaz dediler ve dediğiniz gibi ses gelince değiştirmek gerekiyor diyorlar.
Bak mesela Opel Astra'da kronik o zincir sesi. Onlar da ses gelmeden değiştirmiyor. Sizde arkadaşın dediği gibi ses duyana kadar devam edin.

2012 BMW 740D aracim bulunmakta 159k km de agir bakima BMW servisine girdi asil sorum zincirine bakim yapmak lazim mi? ne zaman degismesi gerekiyor BMW servisine sordugumda ise şu anda bir şey yapmaya gerek yok dedi.
Not: (İsveç'teyim)
Hem altında 7 serisi var, hem İsveç gibi yüksek refah seviyesine sahip bir ülkedesin ve bunu ciddi ciddi soruyor musunuz? Gerekli ise yaptırın tabii.

Hem altında 7 serisi var, hem İsveç gibi yüksek refah seviyesine sahip bir ülkedesin ve bunu ciddi ciddi soruyor musunuz? Gerekli ise yaptırın tabii.

Hocam herkes uzun sure zincirin dayandigini söyluyor ve bende ara sira Türkiye gibi uzun yol yapiyorum ondan soruyorum ayrica sadece bir hava hava emme parcasi degistirdigimde toplam 2.5k euro 1K iscilik ödedim yurt disinda iscilik fazla oldugu icin Türkiye'ye denk getirmek istedim sadece degistirme zamanini.

Hocam herkes uzun sure zincirin dayandigini söyluyor ve bende ara sira Türkiye gibi uzun yol yapiyorum ondan soruyorum ayrica sadece bir hava hava emme parcasi degistirdigimde toplam 2.5k euro 1K iscilik ödedim yurt disinda iscilik fazla oldugu icin Türkiye'ye denk getirmek istedim sadece degistirme zamanini.
Lazım değilse Türkiye'de yaptır.

Geri
Yukarı