Boeing 737 ve Airbus A320'yi Birbirinden Ayırma Rehberi

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 5B
Boeing ile Airbus genel olarak nasıl ayırt edilir?
Havada uzaktan gördüğün bir uçağa Boeing ya da Airbus diyerek hava atmak istiyorsan yanındakilere; Boeing tek strobe çakar, Airbus çift strobe çakar. Buradan anlayabilirsin :D

Uzaktan bakınca hiç bir şey anlamıyordum. Bu strobe olayı iyi oldu. Tek bildiğim Airbus'un kuyruğu dik şekilde biterken Boeing'in kuyruğu kafası gibi ortada toplanarak biter.

Havada uzaktan gördüğün bir uçağa Boeing ya da Airbus diyerek hava atmak istiyorsan yanındakilere;

Herhangi bir şey sallayabilirsin; kanat genişliğinden, arka kanatlarla öndeki kanatlar (eminim arka ve ön kanat denmiyordur ona, ama işte :)) arasındaki farktan, motorların gövdeye olan uzaklığından, burnunun sivriliğinden, (uçak firmasının logosu gözüküyorsa) onların filosunda o uçaktan olmadığından...

Yanındaki kişi uçaktan anlamıyorsa ne salladığının ne önemi var :D Tabii ki dürüstlük temennimiz bu arada, şakasına diyorum :)

@Jira Doğru, ben bizim oradaki parkin ustunden ucan ucaklara gore yorum yapmıştım :D İleride Sabiha Gökçen olduğu icin iniş-kalkış yapan ucaklarin en ince ayrıntısına kadar gorebiliyorduk :) Hatta salgindan sonra gitme fırsatı bulursam resimlerini yakalamaya çalışıcam :)

Herhangi bir şey sallayabilirsin; kanat genişliğinden, arka kanatlarla öndeki kanatlar (eminim arka ve ön kanat denmiyordur ona, ama işte :)) arasındaki farktan, motorların gövdeye olan uzaklığından, burnunun sivriliğinden, (uçak firmasının logosu gözüküyorsa) onların filosunda o uçaktan olmadığından...

Yanındaki kişi uçaktan anlamıyorsa ne salladığının ne önemi var :D Tabii ki dürüstlük temennimiz bu arada, şakasına diyorum :)
Sen bir psikopatsın.

En fazla bir savaşçı jetin sesini duyduğumda bakarım.

Nasıl denk geldiyse bugün baktım. Yukarıda uçak geçiyor. Ne burun, ne kanat. Ben ona baka baka gitti :D

Güzel bir rehber olmuş. Telefonuma sık kullanılanlar sekmesine kaydettim. Normal hayat da. Biri karşıma çıkar ayırt edemiyorum der ise. Telefonu eline verir, okuturum bu yazıyı.

Yeni konular

Geri
Yukarı