Boeing 737 vs Airbus A320

Sizin tercihiniz hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    34
Bu virüs durumları olmasaydı PPL eğitimlerine başlayacaktım, o zaman da ben hava atarım sana kokpitte "oturmaktan" iyi diye. :D

Toplamda 78 saatlik uçuş programının da olduğu bir eğitimi araştırıyordum, bu ayın başlarında da işi fiziksel hale getirecektim ama malum nedenden dolayı her şeyi ertelemek durumunda kaldım.
Gerçekleşir umarım. :)

Benim boyum 1.86 m. 737 ve 320'nin de acil çıkış kapısı dışında diz mesafesi sıkıyor. THY'de diz mesafesi daha iyi bir de. Pegasus, Onur Air gibi şirketlerde hak getire, ölüyorsunuz. @Mithat Berhan Tek şansın acil çıkış kapısında oturmak dediğim gibi.

Tamam ben Boeing'ciyim, 737'ciyim ama 320 ve 330'nun tip eğitime sahibim aynı zamanda. Bu 2 uçağı adımdan iyi biliyorum, 737'yi de kendi çabalarımla okul döneminde öğrendim. Şu an 787 öğreniyorum kendi çabalarımla.

Çok zıtım anlayacağınız :D Boeing sever, Airbus'dan anlar.

A320’nin koltuk aralığı daha rahat diyenler var ama bu biraz firmadan firmaya değişiyor. Yani AtlasGlobal ve Pegasus’un aynı A320’lerinde bacak mesafesi aynı değil maalesef. Bunu biraz firmalar belirliyor:)

@SideWinder Teşekkürler, umarım dizimdeki eski sakatlığım gerekli olan sağlık belgesini almama engel olmaz. Bunun dışında maddiyat çok problem değil hatta belki küçük, 4 kişilik bir uçak alırım diye planlıyorum. Tabi 10 yıl sonra ne durumda olacağımı bilemiyorum, şimdilik o kısım sadece hayal.

@Jira THY 737-800'lerde 10. sıradaki ekonomi koltuğunun diz mesafesi iyiydi en son bindiğimde. Tabi kabin yerleşimi gelen uçakların sipariş tercihine göre değişiyor ama başka uçaklarda da denk gelmek mümkündür.

1.87 m benim boyum. Pegasus 737'si dar, hiç rahat edememiştim. Anadolu jet 737'si nispeten daha rahat. THY 737'i aralarında en rahatı bana göre.

Ama 3'ü de dar mı, dar.

Hocam cidden hiç rahat değil ya.
Benim de boyum 1.87 m ve sığmıyoruz 😃

THY dışında hiç rahat etmedim ben.

Low cost firmaların diz mesafesi berbat arkadaşlar. Atlasglobal, THY gibi şirketlerle karşılaştırılmayacak derecede berbat. Yani bileti daha ucuza satıyorlar ama işte her şey verdiğin para kadar. Son zamanlarda yaptığı kazalarla düşürdüğü imaj da cabası.

Açıkçası Pegasus'dan hiç hoşlanmıyorum ben. Teknik anlamda da bazı bilmediğiniz şeyler var, burada söylemem pek doğru olmaz ama poponuzu THY'ye yaslayın derim ben :)

Başlangıç olarak 35 bin € civarı bir maliyet var gibi görünüyor ama bunun üstünde bir meblağ çıkacağından eminim.
Çık çık daha:) Daha neler çıkıyor neler🤣
Bu virüs durumları olmasaydı PPL eğitimlerine başlayacaktım, o zaman da ben hava atarım sana kokpitte "oturmaktan" iyi diye. :D
Yan rüzgara dikkat bol mide bulandırmalı;) Şu işler bitsin sorunsuz halledersin umarım.

@Jira THY 737-800'lerde 10. sıradaki ekonomi koltuğunun diz mesafesi iyiydi en son bindiğimde. Tabi kabin yerleşimi gelen uçakların sipariş tercihine göre değişiyor ama başka uçaklarda da denk gelmek mümkündür.
Koltuk düzenleri çok değişiyor açıkçası. Şu an o uçağın ki 50 kere değişmiştir belki de :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı