Bölünen diski birleştirmek

OxGyEn

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim bir tane 500 GB HDD'm var. Bunu ikiye böldüm ve C'ye değil D'ye Windows 10 kurdum. Şimdi bu iki diski birleştirmek istiyorum ama olmuyor. Ne yapmam gerek? Bir de Windows 10 çok yavaş. Ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk birleştirmek için EaseUS programını önerebilirim, yine de işlemden önce çok önemli dosyalarını varsa flash diskine yedeklemen yararına olur.

Arkadaşlar merhaba. Benim bir tane 500 GB HDD'm var. Bunu ikiye böldüm ve C'ye değil D'ye Windows 10 kurdum. Şimdi bu iki diski birleştirmek istiyorum ama olmuyor. Ne yapmam gerek? Bir de Windows 10 çok yavaş. Ne yapacağım?

Benim bildiğim yöntem şudur;
Bilgisayarınıza format atıp Windows yükleme ekranı geldiği vakit oradan tüm diskleri siliyorsunuz. Ardından zaten tek bir disk kalıyor sonra hazır. Ben çok kötü anlattım video size çok daha fazla yardımcı olacaktır. 2.16 dakikasından itibaren ki yer. Format atmadan yapabilirsiniz en son pek sağlıklı bulmuyordum, ama benden daha bilgili arkadaşlar vardır. Onlar yardımcı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sistem özelliklerin nelerdir?
Defrag kullanabilirsin disk birleştirme için.

i5 4440 8 GB RAM 500 GB WD Blue HDD
Arkadaşlar şu an fotoğraf aramam anca sabah ama şöyle diyeyim, bende ilk Win 8 vardı C diskinde, sonra D diskine Windows 10 kurdum, yani çift işletim sistemi oldu. Sonra Win 8'i sildim, sonrada D diski üzerine sağ tıklıyorum, genişlet yazısı çıkmıyor.

İ5 4440 8gb ram 500 gb wd blue hdd
1-sistemindeki kullanmadığın dosyaları silebilirsin
2-ctrl+shift+esc ile görev yöneticisinden başlangıç bölümüne gelip bilgisayar açıldığında gereksiz yere yavaşlatan programları devre dışı bırakabilirsin
3-windows gezginine girip diskinize sağ tık-özellikler-araçlar-sürücüyü en iyi duruma getir ve birleştir e basarak disklerinizi eniyileyebilirsiniz
4-bu bilgisayar>özellikler>gelişmiş sistem ayarları>gelişmiş>performans>en iyi performans için ayarlaya bas sonra ekran yazı tipi kenarlarını düzelt e bas uygula de tamam de
5-komut istemini yönetici olarak çalıştırıp powercfg -duplicatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61 kodunu yapıştır enter bas komut istemini kapat
6-görev çubuğunda sağ tarafta pil işaretine bas güç planının nihai=ultimate performans da olup olmadığına bak nihai performansda değilse diğer güç seçeneklerine basıp ek planlardan açabilirsin
7-arama bölümüne arkaplan uygulamaları yaz arkaplan uygulamalarını kapat
8-windows tuşu ile r tuşuna aynı anda bas çalıştır kısmına temp yaz enter la
ctrl+a ile hepsini sil silinemeyenleri atla tekrar win+r bas %temp% yaz tekrar aynı silme işlemini uygula sonra tekrar win+r bas prefetch yaz tekrar silme işlemini uygula
bunları yapıktan sonra gözle görülür bir performans artışı olacaktır hala yavaş ise windows defender a girip tam taramaya bas uzun sürebilir tarama bittikten sonra geçmiş bölümünden karantinaya alınan ögeler den ayrıntıları görüntüle ye bas birşeyler varsa tümünü kaldır a bas
sonra izin verilen ögeler e bas ona da aynı tümünü sil işlemini uygula daha sonra algılanan tüm ögeler e bas bieyler varsa tümünü kaldır a bas performansın artacaktır saygılar iyi forumlar

1-sistemindeki kullanmadığın dosyaları silebilirsin
2-ctrl+shift+esc ile görev yöneticisinden başlangıç bölümüne gelip bilgisayar açıldığında gereksiz yere yavaşlatan programları devre dışı bırakabilirsin
3-windows gezginine girip diskinize sağ tık-özellikler-araçlar-sürücüyü en iyi duruma getir ve birleştir e basarak disklerinizi eniyileyebilirsiniz
4-bu bilgisayar>özellikler>gelişmiş sistem ayarları>gelişmiş>performans>en iyi performans için ayarlaya bas sonra ekran yazı tipi kenarlarını düzelt e bas uygula de tamam de
5-komut istemini yönetici olarak çalıştırıp powercfg -duplicatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61 kodunu yapıştır enter bas komut istemini kapat
6-görev çubuğunda sağ tarafta pil işaretine bas güç planının nihai=ultimate performans da olup olmadığına bak nihai performansda değilse diğer güç seçeneklerine basıp ek planlardan açabilirsin
7-arama bölümüne arkaplan uygulamaları yaz arkaplan uygulamalarını kapat
8-windows tuşu ile r tuşuna aynı anda bas çalıştır kısmına temp yaz enter la
ctrl+a ile hepsini sil silinemeyenleri atla tekrar win+r bas %temp% yaz tekrar aynı silme işlemini uygula sonra tekrar win+r bas prefetch yaz tekrar silme işlemini uygula
bunları yapıktan sonra gözle görülür bir performans artışı olacaktır hala yavaş ise windows defender a girip tam taramaya bas uzun sürebilir tarama bittikten sonra geçmiş bölümünden karantinaya alınan ögeler den ayrıntıları görüntüle ye bas birşeyler varsa tümünü kaldır a bas
sonra izin verilen ögeler e bas ona da aynı tümünü sil işlemini uygula daha sonra algılanan tüm ögeler e bas bieyler varsa tümünü kaldır a bas performansın artacaktır saygılar iyi forumlar
Alah razı olsun uçuyoo
Alah razı olsun uçuyoo
Ama hala hdd 100 çok kasıyo

Son düzenleme:
Alah razı olsun uçuyoo

Ama hala hdd 100 çok kasıyo
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoda çözümü var ben de deneyeceğim bende de baze %100 oluyor işinize yararsa beni bilgilendirebilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı