Boğaziçi mi, İTÜ mü, YTÜ mi?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Türkiye'nin en iyi üniversitesi bunlardan hangisi? Mühendislik olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mühendislikte bölüm etkendir. Ancak bazı bölümlerde dünya sıralamasında Türkiye'den ilk olarak İTÜ yer alıyor. 1.5 sene kadar okudum, kampüs yaşantısı mükemmel.

Her üç üniversiteye gittiğinde pişman olmazsın. İTÜ mühendislik konusunda nam salmış bir üniversite. Boğaziçi'de harikadır tabii. Tamamen tercihine kalmış bu. Konum, sana uygunluk, ailevi sebepler vb. etkenler dolayısıyla eleyebilirsin bu üçlüden.

Ben YTÜ de okuyan biri olarak en iyi İTÜ olduğunu düşünüyorum. Ama İTÜ okuycam diye gidip de çevre mühendisliği okuma. İTÜ ve YTÜ çok bir fark yok zaten. Boğaziçine gelince marka bir okul ama ben oradan her çıkanın işletme okumuş gibi çıktığını düşünüyorum. Yönetici olmak için ideal.

Tüm üniversiteleri düşünürsek Türkiye'nin en iyi üniversitesi olma yolunda devlet üniversiteleri geride kaldı. Bu 3 üniversite arasında YTÜ diğer ikisine göre bir tık geride kalıyor. Elbette iyi ancak diğer ikisi daha önde. Boğaziçi ve İTÜ mühendislik konusunda oldukça iyi eğitim veriyorlar. Boğaziçi mezunu biri yönetim konusunda daha önde olabilir, İTÜ mezunu ise teknik bilgi bakımından önde olabilir. Kesin bir karşılaştırma yapmak yanlış olur. Bölüm ve öğrenci faktörleri çok değişkenlik gösterebilir. Ancak üçü de Türkiye'de "üniversite" denilebilecek nadir kurumlardan.

Tüm üniversiteleri düşünürsek Türkiye'nin en iyi üniversitesi olma yolunda devlet üniversiteleri geride kaldı. Bu 3 üniversite arasında YTÜ diğer ikisine göre bir tık geride kalıyor. Elbette iyi ancak diğer ikisi daha önde. Boğaziçi ve İTÜ mühendislik konusunda oldukça iyi eğitim veriyorlar. Boğaziçi mezunu biri yönetim konusunda daha önde olabilir, İTÜ mezunu ise teknik bilgi bakımından önde olabilir. Kesin bir karşılaştırma yapmak yanlış olur. Bölüm ve öğrenci faktörleri çok değişkenlik gösterebilir. Ancak üçü de Türkiye'de "üniversite" denilebilecek nadir kurumlardan.

Geride kaldı derken bilkent, sabancı ve koç var sadece iyi özellerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı