Boğaziçi YBS vs. Özyeğin YBS

Sabancı gelebilme ihtimalini gözden kaçırmışım, yeni fark ediyorum. İlk sıraya Sabancı yazacağım, 2.ye Boğaziçi veya Özyeğin hangisi daha mantıklı gelirse. İlk sıraya Sabancı fikri kimseye mantıksız gelmez heralde.

Sabancı Üniversitesinde sanırım bölüm yerine fakültelere gidiliyordu. Yönetim bilimleri fakültesi olmasi lazım.
Sabancı'da girdiğiniz bölümün bir önemi olmuyor. İlk yıl tüm öğrenciler ortak dersleri alıyor, sonraki yıl istedikleri alanı seçerek oradan devam edebiliyorlar. Yani sanat ve sosyal bilimler programına giren birisi 2. sınıfta mühendislik tercihi yaparak mühendislik okuyabilir.

Sabancı'da girdiğiniz bölümün bir önemi olmuyor. İlk yıl tüm öğrenciler ortak dersleri alıyor, sonraki yıl istedikleri alanı seçerek oradan devam edebiliyorlar. Yani sanat ve sosyal bilimler programına giren birisi 2. sınıfta mühendislik tercihi yaparak mühendislik okuyabilir.
Hocam insta alabilir miyim sorularım var da?

Forumda bu tür paylaşımlar maalesef yasak. İsmimin sonuna #8579 ekleyerek Discord'dan ulaşabilirsiniz.
arkadaşlık isteklerini kapatmışsınız. DC ismim: Straffen (18)#4338

Çok pardon ben sayısal diye düşündüm nedense, anlam veremedim hatta. Umarım yerleşirsiniz istediğiniz bölüme.
İstediğim bölüme yerleşemiyorum Boğaziçi turizm ve Özyeğin Uluslararası Ticaret arasındayım.

Geri
Yukarı