Boks torbasıyla antrenman sonrası deri soyulması

bilgeMadamSeyis

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, son birkaç gündür yeni aldığım boks torbasıyla kendi antrenmanlarımı yapmaya başladım ve 4oz MMA eldivenlerini kullanıyorum. Ancak sağ elimi yumruk yaparken eklem bölümündeki deri soyulması ve kabuk bağlaması sorunuyla karşılaştım. Ayrıca her antrenman sonrası hafif şişlik ve hamlık ağrısı gibi, rahatsız etmeyen ama bir terslik var hissi uyandıran bir hissediyorum. Yeni başlayan biri olarak, bu durumların normal mi yoksa yanlış bir tekniğin veya yanlış eldiven seçimi sonucu mu olduğunu merak ediyorum. Bazı yabancı kaynaklarda bandaj kullanmamız gerektiğinden bahsedildiğini gördüm ama eldivenler elime tam oturduğu için bandaj bağlarsam eldivenlere sığmama ihtimalim olduğunu düşünüyorum. Deneyimli sporculardan ve benzer deneyime sahip olanlardan görüş ve önerilerini paylaşmalarını rica ediyorum. Bütçemle doğru orantılı ekipmanlar tercih ettim ama kullandıklarımın linkini incelemeniz için aşağı koyacağım. Şimdiden teşekkürler.

Edit: Ayrıca kabuk bağlamış derinin iyileşmesini beklemeli miyim? Beklemeden kum torbasıyla çalışmaya devam edersem bir şey olur mu?

Eldiven linki
Kum torbasının linki

Yeni konular

Geri
Yukarı