Yabancı uyruklulara 10 kat zamlı su açıklamasıyla Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında soruşturma açılmıştı. İlgili haber.

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, sosyal medyada yanlış bilgilerin döndüğünü belirtti. Bolu Belediye Başkanının soruşturmasının devam ettiğini ve davasının düşmediğini, takipsizlik olmadığını belirtti. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı nefret ve ayrımcılık ile görevi kötüye kullanmak suçlarından başkana soruşturma başlatmıştı. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Başkanın soruşturmasının devam ettiğini ve soruşturmanın tüm yönleriyle yasal çerçevede değerlendirildiğini belirtti.

Haberin tarihi 12 Ağustos 2021'dir. Yeni açıklama değildir.

Son düzenleme:
@ItsAllGoodman, Evet haber biraz eski. Yeni karşılaştım ve paylaştım. Çok da eski değil, 6 günlük falan. Gene de konuya ekledim.
@curiousoftech, Başkan doğruları söylediği için pek sevilmiyor.

@AlayınaGider, doğruları konuşuyor. Umarım başına bir iş gelmez.

Maalesef ülkemizde doğruları konuşunca dokuz köyden kovuyorlar ama kimse suriyelilerin ve Afgan'ların yaptığı suçu açığa çıkarmıyorlar. Benim kardeşimi bıçakla öldürdü mülteci katiller bunun hesabını neden kimse sormuyor da biz "hudut namustur" deyince soruşturma başlatıyorlar bu arada iyi bir haber duyurmak istiyorum buradan ‘Hudut Namustur’ yazılı pankartı asan gençler serbest bırakıldı neyse ki serbest bırakılmış. Olması gereken de bu sen git o çok sevdiğin din kardeşlerinin suçlarına ceza ver resmen ülkemizde biz mülteci olduk. Sokaklarda karımıza kızımıza yan gözle bakmalarından artık bıktık biz çıkalım isterseniz ülkenizden din kardeşlerin Afgan ve suriyeliler yaşasın.

Geri
Yukarı