Bombardıman uçakları neden jet motoruna geçiş yapmıyor?

Turboprop değil, piston motorlu.
Pervane görünce herkesin aklı pistona kayıyor :D İsterse maliyet 1000 kat fazla olsun. Piston motorlu uçak kullanamazsın, o devir 2. Dünya Savaşı ile yok olup gitti.

Bu sevilmez mi? :D Bin üstüne, vur kırbacı uçağı tam. Doldur silah istasyonlarını gitsin bir yeri yıksın, dönerken avcı uçağıyla mı karşılaştı? Onu da haklasın.

Eki Görüntüle 1152689

SU-34'ün karşılığı batı bloğunda yok. SU-34 farklı bir uçak bu dediklerinden.

Haklısınız hocam. Rusya'yı sevmesem de askeri ekipmanları çok hoşuma gider; T-72, SU-34, AK-74 ve daha niceleri
Bana piston motorlu bombardıman uçaklarını sayar mısın? Turboprop değil, piston motorlu.

Hocam vur dedim öldürdünüz. Öylesine sormuştum.

Pervane görünce herkesin aklı pistona kayıyor :D İsterse maliyet 1000 kat fazla olsun. Piston motorlu uçak kullanamazsın, o devir 2. Dünya Savaşı ile yok olup gitti.
1200px-Turboprop_operation-en.svg.png

Nasıl anlatasın ki? Jet motoru varsa neden pervane var ki?(!) :D

Hocam turbofan varken neden turboprop kullanılıyor sorusu beklerdim. Daha mantıklı ve bilimsel olurdu :D
Çok büyük bir platforma koymadığınız sürece turbofan motorlar pek ucuz ve verimli olmuyor. Pistonlu motor desen onu oraya nasıl sığdıracaksın? Küçük bir jet motoruna şaft bağlayarak kullanmak hem çok ucuz hem de çok küçük hem de arıza çıkarmaz. Düşünün ki A-400M ile hasta kurtarmış veya önemli bir yük taşırken motorunuz bozuluyor... Kargo uçaklarında alınmayacak bir risk istisnalar hariç(AN-225, C-5 Galaxy vs.)

Yeni konular

Geri
Yukarı