Boot edilmiş PC'ye HDD Bağlama

actanonverba

Megapat
Sistemime 2 gün önce SSD aldım ve halihazırda programlarım oyunlarım vs. kurulu şekilde

Eski kullandığım (sıfır ancak bir saçma çalışıyordu idareten kullanırım sanmıştım dayanamadım direk paraya kıydım SSD aldım, WD5002ABYS siyah renk 7200RPM 500GB HDD), bu yeni sistemime içinde Windows oyun ve programların kurulu olduğu HDDyi ekstra olarak takmak istiyorum, taktığımda şu anki 2 gündür uğraştığım her şeyini kurduğum sistemimi etkiler mi? (SSD) ve bu takacağım içi dolu HDD sıfırlayıp 2. Bir disk olarak nasıl kullanacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD harici bir bağlantı noktası varsa tabiki bağlayabilirsiniz. HDD üzerine herhangi bir oyun veya program kurarsanız HDD sorunlu olduğu için performans kayıpları yaşarsınız. Sadece yedekleme amacıyla kullanırsanız herhangi bir sorun yaşatmaz. Aynı bilgisayardan söküldüğü için Dual Boot olarak çalışabilir bilgisayar. HDD'yi takıp Diskpart üzerinden biçimlendirip kullanabilirsiniz yani... Ama sıfır ürün olduğu için arızalı olduğunu pek sanmıyorum. HDD'lerin disk yazma ve okuma hızları bazen Windows 10 için yetersiz gelebiliyor ve bu da sizi tatmin etmemiş olabilir.

SSD harici bir bağlantı noktası varsa tabiki bağlayabilirsiniz. HDD üzerine herhangi bir oyun veya program kurarsanız HDD sorunlu olduğu için performans kayıpları yaşarsınız. Sadece yedekleme amacıyla kullanırsanız herhangi bir sorun yaşatmaz. Aynı bilgisayardan söküldüğü için Dual Boot olarak çalışabilir bilgisayar. HDD'yi takıp Diskpart üzerinden biçimlendirip kullanabilirsiniz yani... Ama sıfır ürün olduğu için arızalı olduğunu pek sanmıyorum. HDD'lerin disk yazma ve okuma hızları bazen Windows 10 için yetersiz gelebiliyor ve bu da sizi tatmin etmemiş olabilir.
Birçok konu açtım foruma ve buraya ancak pek net cevaplar alamadım, hd tune pro gibi programlar ile baktığımda bir sorun yoktu, kimisi 16mb cache li hdd lerin yetersiz geldiğini söyledi win10 un tepkilerine ben de zaten bütçemi çoktan aşmıştım almışken yarım TB ssd alayım dedim sandisk ultra 3d aldım, ıops değerleri ve ömrü rakiplerinden çok daha iyi

Ben dual çalıştırmayacağım yani isteğim şöyle: ssd me oyunları programları win10 u kurdum ve tamam, bitane de harici var 1tb usb den bağlı, bu sata hdd mi de ekstra depolama olarak kullanmak istiyorum örn: ssd:c , 500gb wd:d harici:e tarzında yani, direk sata portundan bağlayıp söylediğiniz program ile biçimlendirip harici diskmiş gibi kullanabilirim değil mi?

HDD Tune programı sorun bulmadıysa HDD’niz büyük ihtimalle sorunsuz. Sadece önbellek ve disk okuma yazma hızı Windows 10 için yetersiz kalıyor. 16 MB önbellek hızına sahip bir HDD programları ve oyunları yavaş açar. Memnun kalmamanız normal. SSD’yi C: HDD’yi D: diski şeklinde tabiki kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı