Boot Menüsündeki Windows Boot Manager nedir?

BrkOz

Kilopat
Daha fazla  
UEFİ kurulum yapmak için BIOS kurcaladıktan sonra Windows 10 formatladım. Formattan sonra Windows Boot Manager adında bir olaydan boot ediyor sistemi. SSD'yi 1. sıraya aldığımda "winload.exe" hatası veriyor. Boot Manager sorun yaratır mı? Ya da olayı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Boot Manager, Windows 10'un ta' kendisi. Anlamadığım nokta Windows'u SSD'ye mi kurdunuz? Aldığınız hatanın resmini paylaşın.

Windows Boot Manager, Windows 10'un ta' kendisi. Anlamadığım nokta Windows'u SSD'ye mi kurdunuz? Aldığınız hatanın resmini paylaşın.

Yazım kuralları için kusura bakmayın. Kurulum olmayınca gerildim biraz.

Evet SSD'ye kurulum yaptım. Ama BİOS'da Windows Bott Manager olarak boot ettiği görülüyor. Boot menüsünden SSD'yi ilk sıraya aldığımda "0xc000000e Hata Kodu" hatasını alıyorum.

Sistem eksik dosyalar dolayısıyla başlatılamadı. Winload.exe

hata tam olarak bu oluyor. Kurulum USB'si ile onarma yapılamıyor. Boot menüsünden Windows Boot Manager'ı ilk sıraya aldığımda sistem normal açılıyor.

Benim öğrenmek istediğim bu Boot şekli UEFI ile aynı özelliklere sahip mi? Ben UEFI olarak kurup BİOS'da birkaç ayarı değiştirmek istemiştim.

Son düzenleme:
Kusura bakmayın o cümlenizi kaçırmışım. sfc /scannow yapmayı denediniz mi?
Windows Boot Manager ile sistem sorunsuz açılıyor. SSD'den Boot etmeyi denediğimde sistem açılmıyor. BİOS ekranından sonra mavi ekran veriyor. Benim öğrenmek istediğim bu Boot şekli UEFI ile aynı özelliklere sahip mi? Ben UEFI olarak kurup BİOS'da birkaç ayarı değiştirmek istemiştim.

** Acaba format atmadan önce Boot menüsünden SSD'yi ilk sıraya aldıktan sonra UEFI kurulum yapsam işe yarar mı? Şu an UEFI kurulum yapamadığım düşüncesindeyim. Bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleme:
IMG_20190917_230913.jpg
Bende de aynı durum oldu. Bios update yaptıktan sonra mavi ekran verdi, boot etmiyordu. Sonra bir şekilde bios a girdim. Boot seçenekleri resimde ki gibi. UEFI mi şimdi bios? Ne yapmak lazım eskisi gibi görünmesi için. Mesela 1 TB HDD yi görmüyor bile.

Eki Görüntüle 439433
Bende de aynı durum oldu. Bios update yaptıktan sonra mavi ekran verdi, boot etmiyordu. Sonra bir şekilde bios a girdim. Boot seçenekleri resimde ki gibi. UEFI mi şimdi bios? Ne yapmak lazım eskisi gibi görünmesi için. Mesela 1 TB HDD yi görmüyor bile.
ben bu şekilde boot etmesine izin veriyorum. Sonuçta sıkıntısız şekilde uzun zamandır kullanıyorum. HDD'yi neden görmediği hakkında bilgim yok.

Bende öyle kullanıyorum artık. Windowsdan kontrol ettiğimde EUFI yazıyor problem yok. Yalnız boot olarak 2 seçenek görünüyor. 1- Windows Boot Manager(ssd modelim) şeklinde yazıyor. 2- sadece ssd modelim yazıyor. 2. yi seçince mavi ekran veriyor boot edemiyor. Bios'u bir önceki versiyonuna getirdiğim halde aynı kaldı. Herhalde tamamen reset atmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı