Boot menüye girilmiyor

Çok eski bir anakart muhtemelen desteklemiyordur. İsterseniz UEFI olarak deneyin muhtemelen kurulum kısmı siyah ekranda kalır. Böyle olursa MBR olarak kurup deneyin kesin olacaktır.
Anladım anakartta uefi özelliği açma falan var mı kanka yoksa direkt uefi destekliyorsa açılıyor mu?
Bu Windows 10 ISO da yavaş iniyor ya uygulama üzerinden indirmek zorundasın şuan önceden siteden seçip yüklüyorduk geliyordu indirilenler yüzde 41 şuan.

Anladım anakartta uefi özelliği açma falan var mı kanka yoksa direkt uefi destekliyorsa açılıyor mu?
Bu Windows 10 ISO da yavaş iniyor ya uygulama üzerinden indirmek zorundasın şuan önceden siteden seçip yüklüyorduk geliyordu indirilenler yüzde 41 şuan.
İSO'yu her seferinde indirip silmek zorunda değilsin. Birkere indirip kurulumları ayarlayabilirsin. Anakarta ya UEFİ destekliyordur ya da desteklemiyordur. Yeni Anakart alabilirsin illa UEFİ kurmak istiyorsan.

ISO'yu her seferinde indirip silmek zorunda değilsin. Birkere indirip kurulumları ayarlayabilirsin. Anakarta ya UEFI destekliyordur ya da desteklemiyordur. Yeni Anakart alabilirsin illa UEFI kurmak istiyorsan.

Anladım kanka Windows 10'un aracı direkt yazdı ISO indirip PC'ye kaydetmedi o yüzden tekrar indirdim her zaman Rufus yapardım şimdi buna geçim dedim olmadı. Kanka bakıyorum internet sitesine göremedim sana zahmet sende bir bakar mısın destekliyor mu desteklemiyor mu?

Anladım kanka Windows 10'un aracı direkt yazdı ISO indirip PC'ye kaydetmedi o yüzden tekrar indirdim her zaman Rufus yapardım şimdi buna geçim dedim olmadı. Kanka bakıyorum internet sitesine göremedim sana zahmet sende bir bakar mısın destekliyor mu desteklemiyor mu?
Yok zaten anakart 2010 model baya eski siz MBR kurun. Denemek isterseniz de UEFİ dene olmazsa MBR dene yine sen bilirsin. Konu çözüme ulaşırsa bildirmeyi unutma lütfen. @byemre01

Son düzenleme:
F8 ile boot menüsüne girmiyor musun? Orda USB nin isminden 2 tane vardir olmuyorsa diğerini dene. Boot menüsüne giremiyorsan Bios tan ayarla.

F8 ile Boot menüsüne girmiyor musun? Orada USB'nin isminden 2 tane vardir olmuyorsa diğerini dene. Boot menüsüne giremiyorsan BIOS'tan ayarla.

Boot'a göremiyorum bu BIOS'ta değişik bir şey kanka 1'e alıyorum yine PC açılıyor ya. Çıldıracağım.
Boot'a göremiyorum bu BIOS'ta değişik bir şey kanka 1'e alıyorum yine PC açılıyor ya. Çıldıracağım.

Tamam buldum F8 miş deniyorum tekrar umarım hata olmaz.

Ya delireceğim kafayı sıyıracağım giriyorum F8. basıp Boot'a SanDisk seçiyorum. Yine Windows 7 başlıyor Windows 10 Boot menu gelmiyor. Yardım et removable var onun altında da Floppy disk falan yazıyor o ne kanka.
BIOS'tan da alabilirsiniz fakat anakartınızı söylerseniz iyi olur.
Yardım lütfen yardım edin ya. F8 e basıp giriyorum Sandisk flashımı seçiyorum. Ama format ekranı gelmiyor pc açılıyor normal ne yapmam gerek lütfen yardım edin.

Son düzenleme:

Ya delireceğim kafayı sıyıracağım giriyorum F8. basıp Boot'a SanDisk seçiyorum. Yine Windows 7 başlıyor Windows 10 Boot menu gelmiyor. Yardım et removable var onun altında da Floppy disk falan yazıyor o ne kanka.

Yardım lütfen yardım edin ya. F8 e basıp giriyorum Sandisk flashımı seçiyorum. Ama format ekranı gelmiyor pc açılıyor normal ne yapmam gerek lütfen yardım edin.
@Emre C Hocam bir bakar mısınız? Acaba boot menüsündeki disklerin resmini atar mısın? MBR seçtiğine emin misin. Rufus ayarlarını nasil yaptin onu da anlatırsan cok iyi olur.

@Emre C Hocam bir bakar mısınız? Acaba boot menüsündeki disklerin resmini atar mısın? MBR seçtiğine emin misin. Rufus ayarlarını nasil yaptin onu da anlatırsan cok iyi olur.
Tekrardan yazdırdım MBR seçili. Sorun USB ile başlamıyor PC.
Windows 7 açılıyor ne yaparsam yapayım HDD ile başlıyor
Bios resimleri bunlar

Bios resimleri bunlar
Burda da boot menüden Sandisk seçiyorum ama format başlamıyor.

Dosya Ekleri

• 16010617235327558942559036057914.jpg
    16010617235327558942559036057914.jpg
    76,4 KB · Görüntüleme: 18
  • 16010617482147244803328372584163.jpg
    16010617482147244803328372584163.jpg
    60,2 KB · Görüntüleme: 16
  • 16010618114095769184594187733037.jpg
    16010618114095769184594187733037.jpg
    68,9 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Bios resimleri bunlar

Burda da boot menüden Sandisk seçiyorum ama format başlamıyor.
Sandisk'i seçiyorsanız başlamalı bilen biri yardımcı olursa gerçekten çok iyi olur ben hiç böyle bir hatayla karşılaşmadım.

Geri
Yukarı