Bootstrap'te yükseklik ayarlama

ContisTR

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, hocamız ödev olarak bir site yapmamızı istedi ama template olarak indirip kendimize göre ayarlamamızı istedi.
Yaptım fakat gözüme bir şey takıldı ve yapamadım. Son çare buraya yazıyorum.
Görselde sağda çubukla gösterdiğim kadar boşluk kalıyor. Ben bu boşluğu nasıl azaltabilirim? Bir türlü yapamadım. :(

Orta.png

Öncelikle merhabalar, hocamız ödev olarak bir site yapmamızı istedi ama template olarak indirip kendimize göre ayarlamamızı istedi.
Yaptım fakat gözüme bir şey takıldı ve yapamadım. Son çare buraya yazıyorum.
Görselde sağda çubukla gösterdiğim kadar boşluk kalıyor. Ben bu boşluğu nasıl azaltabilirim? Bir türlü yapamadım. :(

Eki Görüntüle 713753
Dosyaları atar mısın? Kodları görmeden bir fikir üretemiyorum.

"service-content" sınıflı divinde "padding-top" değeri var. Bu çok da bootstrap'lık bir durum değil.
"css" klasörü altındaki "template-main.css" dosyasının 181. satırında ".service-content" var. Süslü parantezlerin içindeki "padding-top:15vh;" olanı sil.

"service-content" sınıflı divinde "padding-top" değeri var. Bu çok da bootstrap'lık bir durum değil.
"css" klasörü altındaki "template-main.css" dosyasının 181. satırında ".service-content" var. Süslü parantezlerin içindeki "padding-top:15vh;" olanı sil.
Hocam 181.satırda diyorsun ben not defteri ile yapıyordum siz hangi uygulamayı kullanarak açtınız bende onunla açayım
Bu arada nasıl olmuş ilk defa deniyorum böyle birşey dışardan naısl göründüğünü bilemiyorum 😂

Visual Studio Code kullanmanı tavsiye ederim. Eğer indirmek istemiyorsan Ctrl + F ile ".service-content" aratabilirsin.

Bu arada kaçıncı satır olduğu programdan programa değişmez.

Güzel olmuş. Bu şekilde hazır temaları çözmeye alışırsan web sitesi yaparak para kazanabilirsin. Wordpress mantığı biraz bu şekilde.

Visual Studio Code kullanmanı tavsiye ederim. Eğer indirmek istemiyorsan Ctrl + F ile ".service-content" aratabilirsin.

Bu arada kaçıncı satır olduğu programdan programa değişmez.

Güzel olmuş. Bu şekilde hazır temaları çözmeye alışırsan web sitesi yaparak para kazanabilirsin. Wordpress mantığı biraz bu şekilde.
Teşekkür ederim şimdi fark ettim notepadde varmış satır yeri, yaptım çok teşekkür ederim ve çok ilgimi çekti çok hoşuma gitti, kendime yeni bir uğraş bulmuş olabilirim teşekkürler.
Buarada hazır yakalmışken ben bu boıtstrapteki alttaki 2 2 olan tablokarıın eşit olması için bir boşluk bıraktım o boşluğu bırakmadan eşitlemem mümkün mü

Teşekkür ederim şimdi fark ettim notepadde varmış satır yeri, yaptım çok teşekkür ederim ve çok ilgimi çekti çok hoşuma gitti, kendime yeni bir uğraş bulmuş olabilirim teşekkürler.
Buarada hazır yakalmışken ben bu boıtstrapteki alttaki 2 2 olan tablokarıın eşit olması için bir boşluk bıraktım o boşluğu bırakmadan eşitlemem mümkün mü
"row" ve "col" yapısını kullanabilirsin.

"row" ve "col" yapısını kullanabilirsin.

Tamam hocam çok teşekkür ederim kolay gelsin simetrik olarak güzel oldu iyi günler.
@Berkay Davas hocam yeni konu açmayayım dedim buraya yazayım dedim.
Footer'da arka plan siyahlığını saydam yapıyorum lakin resim aşağı doğru uzamıyor bunu nasıl halledebilirim?
Direkt o siyahlık yerine footer öncesi resmin devamı gelsin istiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı