Borç batağındayım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

alpologi

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Milli Sporcu
Başlıkta da okudunuz ailem ve ben borç batağına çakıldık. Gün gün aranıp bildiğiniz resmi mağazalar tarafından tehdit ediliyoruz. Kimsenin borç verdiği yok. Parası olandan istediğimiz de bile vermiyorlar. Bu duruma düşeniniz, yaşamışlığınız var mı? Nedir bunun hal çaresi? Ben ne yapacağım?

Eğer zengin bi' tanıdığınız yoksa üzülerek söylüyorum ki, tek çareniz haciz ile eşyalarınıza el koyulması veya borç yüksek bir miktar ise ve eviniz-arabanız var ise onlara el koyulması dışında yapabileceğiniz bir şey yok. Sonucunda bankadan kredi çekebilseniz dahi yine benzer mantık olacak.

Benzer durumu yaşayan tanıdığım olmuştu ve maalesef ev ve eşyalarına haciz koymuşlardı :( Umarım aynısı sizin başınıza gelmez ve bir yolunu bulabilirsiniz.

Yani bazen olur bir çıkış kapısı bende aradım bu konuda hep yani sıfır attık yıllardır belki. Tek hal çaresi para kazanmak yani eğer İstanbul da isen iş çok bir yerde eleman olarak alırlar.
Ama başka şehirde isen uğraşman lazım. Borç batağında en büyük hata kredi çekmektir anlık rahatlık versede ilerde günü geldiğinde onlar daha büyük şekilde tehtid ederler.

Bide neden bu kadar bu konuyu buraya taşıyacak kadar oldu anlamadım.

Umarım bir çıkış yolu bulursun.

Adınıza çok üzüldüm. Borcunuz nedir hocam?
Tek yere borcumuz yok hocam, bir kaç yere var.
Eğer zengin bi' tanıdığınız yoksa üzülerek söylüyorum ki, tek çareniz haciz ile eşyalarınıza el koyulması veya borç yüksek bir miktar ise ve eviniz-arabanız var ise onlara el koyulması dışında yapabileceğiniz bir şey yok. Sonucunda bankadan kredi çekebilseniz dahi yine benzer mantık olacak.

Benzer durumu yaşayan tanıdığım olmuştu ve maalesef ev ve eşyalarına haciz koymuşlardı :( Umarım aynısı sizin başınıza gelmez ve bir yolunu bulabilirsiniz.
Arabamız yok fakat evimiz var. Zaten bugün annemi arayıp yarın son daha sonrasına biz karışmayacağız tarzı konuşmuşlar. Muhtemelen haciz gelecek eve.

Borç kadar lanet bir şey yok, bankadan asla borç çekmeyin. Daha kötüsü olur en kısada şu lanet şeyden kurtulmanız dileyiğle. Bu arada ayıp olmazsa kaç Türk lirası borcunuz var?

Haklısınız. Bana göre ne olursa olun borç işi akıl karı değil.

Geçmiş olsun hocam. Ayıp olmazsa borcunuz kaç TL?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı