Borç batağındayım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yaşanılan tek eve haciz konamaz. Evdeki tek bilgisayara, tek koltuğa, tek televizyona haciz konamaz. Öyle bir şey olursa sizi icraya veren icra mahkemesine 7 gün içinde itiraz davası açıp açtığınız anda kolayca kazanırsınız. Kazandığınız için mahkeme masrafları ve diğer tüm masraflar da dahil size ödenir, haciz de durur. Borçla yaşamak Türkiye'de artık sıradan oldu. Endişelenecek pek bir şey yok. Haciz borç hangi aile fertlerinin üzerineyse o fertlerinin kazandığı maaşın 1/4'ünü, bankadaki her türlü değer taşıyan nakit ve altını almaları ile gerçekleşir. Başka da kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey olmaz. Tabii canınızı sıkar bir de, ona yapacak bir şey yok maalesef.

Başlıkta da okudunuz ailem ve ben borç batağına çakıldık. Gün gün aranıp bildiğiniz resmi mağazalar tarafından tehdit ediliyoruz. Kimsenin borç verdiği yok. Parası olandan istediğimiz de bile vermiyorlar. Bu duruma düşeniniz, yaşamışlığınız var mı? Nedir bunun hal çaresi? Ben ne yapacağım?

Son düzenleme:
Başlıkta da okudunuz ailem ve ben borç batağına çakıldık. Gün gün aranıp bildiğiniz resmi mağazalar tarafından tehdit ediliyoruz. Kimsenin borç verdiği yok. Parası olandan istediğimiz de bile vermiyorlar. Bu duruma düşeniniz, yaşamışlığınız var mı? Nedir bunun hal çaresi? Ben ne yapacağım?

Bir tanıdığımın GSM şirketine 5 milyon lira borcu vardı, bir fatura ödememiş onu da birleşik faizle katlamışlar yıllarca. İşin içinden çıkamayınca kendisi sigortasız çalışmaya başladı. Tüm malını çocuklarına ve karısına devretti. Banka da boş boş tehdit savuruyor. 10 yıldır böyle yaşıyor. Daha kürdanını bile alamadılar, alamayacaklar da. Haciz o kadar korkutucu bir şey değildir rahat olun. Yok eve polis gelsin, çilingirle kapıyı açsınlar, her şeyi alsınlar bunlar sadece Türk filmlerinde oluyor artık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı