Borsa neden sert düştü?

Mehmet Efe0

Hectopat
Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bist 100-120 seviyelerindeyken neden aniden 1.22 seviyelerine düştü? Bu normal mi? Borsadan çok anlayan birisi değilim ama bu denli düşüş çok dikkatimi çekti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşünce ya da çıkınca ne oluyor ki anlamıyorum.
Ülke ekonomisindeki en büyük firmaların toplam değerinin azaldığını veya arttığını düşünebilirsiniz. Aklınıza gelen her Türk firmasının (istisnai durumlar mevcuttur) BİST'te hissesi bulunur. Kaba taslak bir tabir ile ülke ekonomisi küçüldü diyebiliriz bu örnek olay için.
Bist 100-120 seviyelerindeyken neden aniden 1.22 seviyelerine düştü? Bu normal mi? Borsadan çok anlayan birisi değilim ama bu denli düşüş çok dikkatimi çekti.
Yok hocam hiç de normal bir durum değil. Yaşadığımız zaman da normal değil. Büyük yatırımcıların çoğu dolar, altın, gümüş ve avroya dönmüş durumda.
BRICS ülkelerinin ve bizim de içinde bulunduğumuz gibi orta ve alt diye tabir edebileceğimiz ülkelerin ekonomileri bu yıl sonuna kadar çalkanacak. Nereye gider bilmiyorum ama bence sonumuz yakın mesafe.

Son düzenleme:
Ülke ekono misindeki en büyük firmaların toplam değerinin azaldığını veya arttığını düşünebilirsiniz. Aklınıza gelen her Türk firmasının (istisnai durumlar mevcuttur) Bist'te hissesi bulunur. Kaba taslak bir tabir ile ülke ekonomisi küçüldü diyebiliriz bu örnek olay için.

Yok hocam hiç de normal bir durum değil. Yaşadığımız zaman da normal değil. Büyük yatırımcıların çoğu dolar, altın, gümüş ve avroya dönmüş durumda.
Brıcs ülkelerinin ve bizim de içinde bulunduğumuz gibi orta ve alt diye tabir edebileceğimiz ülkelerin ekonomileri bu yıl sonuna kadar çalkanacak. Nereye gider bilmiyorum ama bence sonumuz yakın mesafe.

Haa kılıf yapmışlar anlamayanlar için anladım😂

Yeni konular

Geri
Yukarı