Borsada algoritmik trade sinyali paylaşmak suç mu?

Yanlış anlamayın ama bu işin içtenliğine inanmıyorum. Madem sinyal alabiliyorsunuz, kendiniz oradan parayı katlayabilirsiniz. Böyle bir yola girmenizin 3 sebebi olabilir; birincisi eşinize dostunuza paylaşmanız ki onlar da kazansın. Parayla satmak istediğiniz için bu seçeneği eliyorum. İkincisi herkes kazansın mutlu olsun diye, ama hiç olası gelmiyor, çünkü herhangi bir sistemde herkes müthiş paralar kazanmaz, birileri illa kaybedecektir. Üçüncüsü ise daha önce belirtilen sebep, bu da bana en olası durum gibi görünüyor.

Yanlış anlamayın ama bu işin içtenliğine inanmıyorum. Madem sinyal alabiliyorsunuz, kendiniz oradan parayı katlayabilirsiniz. Böyle bir yola girmenizin 3 sebebi olabilir; birincisi eşinize dostunuza paylaşmanız ki onlar da kazansın. Parayla satmak istediğiniz için bu seçeneği eliyorum. İkincisi herkes kazansın mutlu olsun diye, ama hiç olası gelmiyor, çünkü herhangi bir sistemde herkes müthiş paralar kazanmaz, birileri illa kaybedecektir. Üçüncüsü ise daha önce belirtilen sebep, bu da bana en olası durum gibi görünüyor.
En basitinden şöyle açıklayayım. Öncelikle daha önce bir sürü grupta yatırım tavsiyelerini takip ediyordum ancak hiçbir zaman yüksek başarı oranıyla bilgilendirme yapan bir gruba denk gelmedim. Üzerimde gerçekten kaliteli ve işe yarar bir şeyi başarmışlığın verdiği sevinç var ve bunu sadece kendime saklamak yerine insanlara da göstermek istiyorum. Ek olarak ilgi alanlarımdan borsa ve yazılımı bir araya getirerek ortaya bir proje çıkardım ve buradan iş anlamında yürüme fırsatı görüyorum bunu neden değerlendirmeyeyim diye düşünüyorum.

Tabii ki sizin kurduğunuz mantık kesinlikle doğru, madem kazanç getiren bir sistemin var neden satasın ki kullanmak yerine. Bu mantık doğru olduğu için çoğu grubun sahtekar olduğunu söyleyebiliriz. Ancak hepsini genelleme yapmak da doğru değil diye düşünüyorum. Ayırt etmek zor hak veriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı