Miktarı sürekli arttırarak borsada işlem yapma taktiği kazançlı olur mu?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Owo bot ile biraz oyun oynadım. Para yatırıyorsun, kazanınca 2 katını veriyor. Taktik şu: Sürekli aynı taktiği uygulayarak miktarı yükseltiyorsun. Bakiyen düşse de bir süre sonra daha fazla paraya sahip oluyorsun.

Örneğin sırayla 5.000 - 10.000 - 20.000 - 40.000 - 100.000 diye oynadığını varsayalım. En sonunda kazandınız diyelim. Toplam 75.000 birim kayıp olurken 25.000 birim kazanç sağlıyor.

Bu taktiği borsada oynasak sizce başarılı olur mu? Sonuçta %50 şans var. Ya kayıp ya kazanç olacak. Long short olayından bahsediyorum.

Bu taktiklerle zengin olunsaydı herkes zengin olurdu. Çok profesyonel değilseniz borsa tamamen kumar. Kumarda da her zaman kasa kazanır.
Eğer buna kumar diyorsan döviz alım satımı da kumar.
Martingale sistemi çalışır ama ne zaman çalışacağı belli olmaz. Rastgele bir rulet oyunu açıp kendini 10 milyar lira borçlu bulabilirsin.
Bu dediğin hataya düşmem. Çünkü ben limitli işlem açıyorum. :)

Borsada bir hissenin %50 yükselmek ya da düşmek gibi bir şans ihtimali yoktur en basitinden.
%50 değil %100 oranında.

Hem artış oranının bir önemi yok. Önemli olan net kazanç. Biz buradaki miktara odaklanıp limiti ona göre belirleyeceğiz. Bu sayede taktik başarılı olacak. Tabii ne kadar etkili, deneyen var mı bunu öğrenmek istiyorum.

Geri
Yukarı