Miktarı sürekli arttırarak borsada işlem yapma taktiği kazançlı olur mu?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Owo bot ile biraz oyun oynadım. Para yatırıyorsun, kazanınca 2 katını veriyor. Taktik şu: Sürekli aynı taktiği uygulayarak miktarı yükseltiyorsun. Bakiyen düşse de bir süre sonra daha fazla paraya sahip oluyorsun.

Örneğin sırayla 5.000 - 10.000 - 20.000 - 40.000 - 100.000 diye oynadığını varsayalım. En sonunda kazandınız diyelim. Toplam 75.000 birim kayıp olurken 25.000 birim kazanç sağlıyor.

Bu taktiği borsada oynasak sizce başarılı olur mu? Sonuçta %50 şans var. Ya kayıp ya kazanç olacak. Long short olayından bahsediyorum.

Sonuçta %50 şans var. Ya kayıp ya kazanç olacak. Long short olayından bahsediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

%50 değil %100 oranında.

Hem artış oranının bir önemi yok. Önemli olan net kazanç. Biz buradaki miktara odaklanıp limiti ona göre belirleyeceğiz. Bu sayede taktik başarılı olacak. Tabii ne kadar etkili, deneyen var mı bunu öğrenmek istiyorum.
Tamamdır hocam en iyisini siz biliyorsunuz ben boşuna bunun bölümünü okuyorum. Bildiğinize devam edin biz karışamayız.

Bu cümlen "Ben hep 50 liralık alıyorum" ile aynı mantık.
Değil. Bu miktarı küçümsemek doğru olmaz. Eğer oransal olarak artış yaşarsak bir süre sonra bu miktar çok büyük sayılara ulaşır ve kâr getirir.
Tamamdır hocam en iyisini siz biliyorsunuz ben boşuna bunun bölümünü okuyorum. Bildiğinize devam edin biz karışamayız.
Cümlenin sonunu okumadan yorum yapmayın. Ben kesin bir dille konuşmuyorum, sadece böyle düşündüğümü belirttim. Denemeden önce sizlerin de tecrübesinden yararlanmak istedim. Hemen agresifleşmeye gerek yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam bunu atıcaktım atmışsınız zaten. Bu tattik kumar taktiğidir. Bu sebeple 50TL attınız diyelim kazandığınızda 90 kuruş kazanırken kaybettiğinizde her şeyi kaybedersiniz genelde ve bu işlem işe yaramaz.

İşi sadece şansa bırakarak rastgele işlem açacaksak ödeme katsayımız uçsuz bucaksız artarak kasamızı geçmesi muhtemel senaryo. Kirptoda martingale sistemini bir ara denemiştim ancak martingale sisteminin çalışması için %100 kâr almak gerekiyor. Öncelikle bu çok zor, genellikle terste kaldım sonrasında denemeyi bırakmıştım. Teorik olarak çok doğru bir sistem ancak pratikte kasayı zorluyor 😄
Borsada ise analiz yaptıktan ve alım kararı verdikten sonra diyelim ki zararla kapattık işlemi. Onun üzerine tekrar analiz yapıp daha yüksek bakiyeyle işlem açılarak yapılabilir. Bu da borsada uzun vadede işleyecek bir olay olduğu için bir ömür sürebilir.
Sadece rastgele olasılık hesabıyla bu sistemlerin kâr ettiğini görmedim.

İşi sadece şansa bırakarak rastgele işlem açacaksak ödeme katsayımız uçsuz bucaksız artarak kasamızı geçmesi muhtemel senaryo. Kirptoda martingale sistemini bir ara denemiştim ancak martingale sisteminin çalışması için %100 kâr almak gerekiyor. Öncelikle bu çok zor, genellikle terste kaldım sonrasında denemeyi bırakmıştım. Teorik olarak çok doğru bir sistem ancak pratikte kasayı zorluyor 😄
Borsada ise analiz yaptıktan ve alım kararı verdikten sonra diyelim ki zararla kapattık işlemi. Onun üzerine tekrar analiz yapıp daha yüksek bakiyeyle işlem açılarak yapılabilir. Bu da borsada uzun vadede işleyecek bir olay olduğu için bir ömür sürebilir.
Sadece rastgele olasılık hesabıyla bu sistemlerin kâr ettiğini görmedim.
Ek olarak illaki kazanılabilir ama şans faktörü ile kazanılabilir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı