Boş port yok sorunsalı

Ucsktr

Hectopat
Makaleler
1
Yıl olmuş 2020 hala bu konuları açıyor olmamız üzücü. 10-15 gün önce yeni taşınacağım evde internetten sorgulattığımda boş port varken ve VDSL2 destekliyorken nasıl olsa var diye işlemi başlatmadım. Bugün bağlatmayı düşünüyorum tüm firmalar boşta port yok diyor. Şaka gibiler. Türk Telekom'u aradım ADSL önerdiler sonra yer açılırsa VDSL alırız diyorlar. Bu sorundan kurtulmanın bir yolu var mı? ADSL geçmişte çok kullandım hem tepki süresi hem de internet hızları genelde leş oluyor ne yapabilirim?
Türk Telekom 16 Mbps ADSL için 90 TL para istedi şaka gibi ya. Bir de 24 ay tahattüt...

Kablonet'in alt yapısı binada maalesef yokmuş olsaydı onu bağlatacaktım.

Hocam maalesef durum bu. Port kiralayan Türk Telekom. Bir sektör tek elde olursa böyle olur işte. İnsanlara Superbox tavsiye ediyorlar. Ne söylesek az. Sonuna kadar haklısınız. Haklıyız.

Aynı sana olan şey benim arkadaşıma da oldu. Sorunu enteresan bir şekilde kutudaki tüm bağlı portları yerinden çıkartarak çözdü. Sonra yetkililer gelip tek tek yerleştirdi ve boş port yokken şu an kullanıyor. Sende nasıl çözülür bilmiyorum ama belki fikir olur :)

Yıl olmuş 2020 hala bu konuları açıyor olmamız üzücü. 10-15 gün önce yeni taşınacağım evde internetten sorgulattığımda boş port varken ve VDSL2 destekliyorken nasıl olsa var diye işlemi başlatmadım. Bugün bağlatmayı düşünüyorum tüm firmalar boşta port yok diyor. Şaka gibiler. Türk Telekom'u aradım ADSL önerdiler sonra yer açılırsa VDSL alırız diyorlar. Bu sorundan kurtulmanın bir yolu var mı? ADSL geçmişte çok kullandım hem tepki süresi hem de internet hızları genelde leş oluyor ne yapabilirim?
Türk Telekom 16 Mbps ADSL için 90 TL para istedi şaka gibi ya. Bir de 24 ay tahattüt...

Kablonet'in alt yapısı binada maalesef yokmuş olsaydı onu bağlatacaktım.

Bende de aynısı olmuştu bazen ilgilenmek istemedikleri için boş port yok yalanını söylüyorlar. 1 hafta sonra gidin kesinlikle bağlatırsınız.

Yapacak bir şey yok. Firmaların kendi altyapısı var mı araştırın.
Türk Telekom Fiber Saha Dolabı var ama port olmadığı için bağlanamıyorum. Firmalarda bunun üzerinden bağladıkları için onlarda bağlayamıyor.
Hocam maalesef durum bu. Port kiralayan Türk Telekom. Bir sektör tek elde olursa böyle olur işte. İnsanlara Superbox tavsiye ediyorlar. Ne söylesek az. Sonuna kadar haklısınız. Haklıyız.
Evet hocam ne söylesek az. Tekel gerçekten berbat bir şey. Süperonline bizim bölgemize yatırım yapsa düşünmeden geçerdim de yapma gereksinimi duymamış bile.
Aynı sana olan şey benim arkadaşıma da oldu. Sorunu enteresan bir şekilde kutudaki tüm bağlı portları yerinden çıkartarak çözdü. Sonra yetkililer gelip tek tek yerleştirdi ve boş port yokken şu an kullanıyor. Sende nasıl çözülür bilmiyorum ama belki fikir olur :)

İlginçmiş gerçekten :D Ama binada ben internet kutusu göremedim acaba bina dışında mı?

Türk Telekom fiber saha dolabı var ama port olmadığı için bağlanamıyorum. Firmalarda bunun üzerinden bağladıkları için onlarda bağlayamıyor.

Evet hocam ne söylesek az. Tekel gerçekten berbat bir şey. Superonline bizim bölgemize yatırım yapsa düşünmeden geçerdim de yapma gereksinimi duymamış bile.

İlginçmiş gerçekten :D ama binada ben internet kutusu göremedim acaba bina dışında mı?

Yüksek ihtimalle dışarıdadır. Arkadaşım sonradan öğrendiğine göre bir daire iki port kullanıyormuş. Şimdi gayet mutlu internetinden :)

Yeni konular

Geri
Yukarı