Boş şeyleri mi takıyorum?

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Sanırım bilgisayar bağımlısıyım ve boş şeyleri takıyorum. 2 senedir hayat benim için durmuş noktada tüm gün bilgisayardayım. Dolar 50 60 TL olursa bilgisayar alamam diye korkuyorum ama ailemin maddi geliri gayet iyi ne yapmalıyım bilgisayarı bırakmalı mıyım? Böyle bir sıkıntıya düşebilir miyim? Dolar 50 60 TL olursa ben sıkıntıya girebilir miyim? Artık hayat durma noktasına gelmiş bulunmakta.

Dolar 50 60 olsa tek sen değil herkes büyük sıkıntıya girer.Ayrıca durumunun pcyle alakası yok gibi sen bazı şeyleri fazla kafaya takıyosun gibi duruyor.Takmalısın ama hayatının her anında kafaya takmak...

Dolar 50 60 TL olursa ben sıkıntıya girebilir miyim?
Hocam bilgisayar bağımlılığınız ile alakasını çözemedim.

Sosyal olmayı deneyebilirsiniz. Bizde zamanında 10-12 saat bilgisayar oynardık ama diğer günü takılmaya giderdik. Üşengeçlik ve sosyal korkuyu yenin gerçek fiziki arkadaşlar edinin dışarıya çıkmayı normal bir aktivite haline getirin.

Dostum vakti gelip bir iş sahibi olduğun, veya çalıştığın zaman her istediğini kendin belirler ve alırsın. Şimdilik elinde bir şeyler var ise olanların kıymetini bil. Önemli olan sağlık ilk öncelik budur. Gerisi keyfe keder halledilir şeyler vb. İyi günler dilerim sağlıcakla.

Merhaba. Sanırım bilgisayar bağımlısıyım ve boş şeyleri takıyorum. 2 senedir hayat benim için durmuş noktada tüm gün bilgisayardayım. Dolar 50 60 TL olursa bilgisayar alamam diye korkuyorum ama ailemin maddi geliri gayet iyi ne yapmalıyım bilgisayarı bırakmalı mıyım? Böyle bir sıkıntıya düşebilir miyim? Dolar 50 60 TL olursa ben sıkıntıya girebilir miyim? Artık hayat durma noktasına gelmiş bulunmakta.

Dolar 50-60TL olsa eğer zengin değilseniz bilgisayarı bir daha umursamazsın yarın ekmek alabilir miyim diye düşünmeye başlarsın.

Hocam bilgisayar bağımlılığınız ile alakasını çözemedim.

Sosyal olmayı deneyebilirsiniz. Bizde zamanında 10-12 saat bilgisayar oynardık ama diğer günü takılmaya giderdik. Üşengeçlik ve sosyal korkuyu yenin gerçek fiziki arkadaşlar edinin dışarıya çıkmayı normal bir aktivite haline getirin.

Yahu ben çok bilgisayara bakıyorum eskiden bunu düşünmüyordum ama artık düşünüyorum böyle olursa ne yaparım diye en çok da bilgisayara bakıyorum o yüzden olabilir.
Mümkünmü böyle bir şey.

Git bir spor salonuna yazıl günde en az bir saat orda kal. Vücudun iyi olursa özgüvenin artacak , bilgisayara otururken kendini çok daha iyi hissedeceksin ve zamanla farklı şeyler yapma isteğin artacak.

Bilgisayar bağımlısı olduğuna göre boş zamanın çok. Çok boş kaldığın için insan böyle boş şeylere takılabiliyor. Seninki de boş bir şey. Bir hobi falan edin, kendini geliştir boş kalma.

Git bir spor salonuna yazıl günde en az bir saat orada kal. Vücudun iyi olursa özgüvenin artacak, bilgisayara otururken kendini çok daha iyi hissedeceksin ve zamanla farklı şeyler yapma isteğin artacak.

Galiba öyle. En iyisi yeni bir hobi edinip bilgisayarı kısıtla.

Dediklerim olmaz değil mi çok spastik mi düşünüyorum.

Geri
Yukarı