Boş zamanlarda kişisel gelişim için ne yapılabilir?

• Konuyu başlatan stzzy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 337

stzzy

Decapat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Üniversiteye geldim ve hazırlık okuyorum öğlen 12'den sonra boşum. Saat 2.30'da bazen 3'te bir öğlen uykusu uyuyorum ve busuudan 15dk ders yapıp çıkıyorum ve aklıma başka yapacak bir şey gelmiyor. Dışarısı bazen soğuk oluyor çıkamıyoruz malum boş boş oturmaktansa bir şeyler yapmam gerek gibi hissediyorum. Sizce ne yapabilirim? Özel yurtta kalıyorum.

Merhaba dostlar. Üniversiteye geldim ve hazırlık okuyorum öğlen 12'den sonra boşum. Saat 2.30'da bazen 3'te bir öğlen uykusu uyuyorum ve busuudan 15dk ders yapıp çıkıyorum ve aklıma başka yapacak bir şey gelmiyor. Dışarısı bazen soğuk oluyor çıkamıyoruz malum boş boş oturmaktansa bir şeyler yapmam gerek gibi hissediyorum. Sizce ne yapabilirim? Özel yurtta kalıyorum.
Üniversitenin varsa kapalı basket sahası iyi olabilir, onun dışı kitap okumak çok güzel bir seçenekKlasik olacak fakat İngilizceniz varsa yanına Almanca eğer ingilizceniz yoksa hemen İngilizce çalışmanız iyi olabilir.

Ağır kitaplar oku. Spor yap. Yemek yapmayı öğren mümkünse ki. Oyun oyna ama kaliteli yapımlar. Film izle. İnsanlarla konuş. Bilgi alışverişinde bulun.

Üniversiteden de bulunan topluluklara üye olup sosyalleşebilirsin ki üniversitede yapılacak en önemli şeylerden birisidir. Okuduğun bölümü bilmiyorum fakat Udemy gibi platformlar aracılığıyla ingilizceni geliştirmeye başla. Yerleşkende Aiesec gibi yabancı ağırlıklı öğrenci birliği varsa katılabilrsin ki yabancı öğrencilerle kaynaşıp bol bol pratikte yapmış olursun.

Bölümüm ing mütercim tercümanlık yazmayı unutmuşum. Kitap getirecektim evden ama unuttum kütüphaneden alabilirim. Busuuda fransızca öğrenmeye çalışıyorum, tek başıma öğrenmek biraz zorluyor beni ama zorlanmadan da başarı gelmiyor.

Yeni insanlar tanış eğlen.
Benim bölümüm normalde yeni ve güzel bir kampüste fakat ben hazırlık sınavından kaldığım için beni eski kampüse yerleştirdiler ve içerisinde sadece 2 sene üni okumak için gelen tipler var.

Yeni konular

Geri
Yukarı