Bosch vs Black&Decker

radyoaktif

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Ağırlıklı olarak bilgisayar kasası da çeşitli elektronik ürünlerin söküm işlerinde kullanmak üzere şarjlı bir vidalama cihazı arıyordum ve portatif olarak aşağıdaki iki modeli gözüme kestirdim. Lakin hangisini alacağım konusunda çok kararsız kaldım. Zira Black&Decker'in sırf dik kullanma özelliğinden dolayı elimin girmediği bazı kasalarda söküm işini hızlandırabileceği düşüncesindeydim ama diğer tarafta da Bosch kalitesi tartışılmaz diye size sormak istedim. 300TL'ye kadar bir limitim var yani başka da önerebilirsiniz.
Sizce bu iki model arasından hangisini almalıyım? İkisinden herhangi birini kullanan bir arkadaş yorum yaparsa minnettar kalırım.

ff.jpg

Ayrıca bu 189TL'lik Bosch IXO V ile 334TL'lik IXO V aynı model değil mi? Sırf yanında Köşe ve Eksantrik adaptörden dolayı mı 145TL daha pahalı?

ee.jpg

189 TL olanı kullanıyoruz ve gayet güzel amaca hizmet ediyor. B&D ye yorum yapamayacağım.

Ayrıca evet sırf onlardan dolayı daha pahalı :D

Benim de gönlüm kesinlikle Bosch'dan yana arkadaşlar ama B&D'ın sırf dik kullanım özelliği ve yanındaki başlık seti beni cezbetti. Ayrıca Bosch'un bu modelinde ışık, tetiğe her basışta yanıyormuş doğru mudur? Zira eğer öyle ise çok can sıkıcı bir durum olmanın yanında, şarjı da çabuk bitirir kanısındayım.

Ama gene de gönlüm Bosch'dan yana. Keşke Bunda da dik kullanım özelliği olsaydı 1dk düşünmeden alırdım. Nihai kararı yarın veririm artık. O zamana kadar B&D kullanan bir arkadaşta gelir belki.

Bu ürünleri tork ağırlıklı işlerde kullanırsan pilleri daha çabuk biter. Gün içinde bahsettiğin tip hafif işleri çok sık yapacaksan pil torklu işlerdekine göre daha uzun süre gider ama gene belki sıkıntı yaratabilir. Daha üst modellerde bir şarj ile kabaca kaç vidalama yapacağı belirtilir, fikir verebilir.

Elinin ya da makinanın girmesinin zor olduğu yerler için esnek altıgen uçlu uzatma aparatları var. Başka açılama aparatları da var birkaç dolara.

Bu x bir örnek, ürünü denemedim, fikir vermesi açısından.
30cm 1/4in Hex Flexible Hose Screwdriver Extension Bit Holder Adapter Flex Socket Screw Driver-in Screwdriver from Tools on Aliexpress.com | Alibaba Group

Bu ürün senin baktıklarından özellik olarak daha iyi.
Alpha Tools Acd 7,2Li Şarjlı Vidalama

Markasını seversin sevmezsin ayrı. (Benim 10 sene önce aldığım vidalama makinası hala çalışıyor, o zamanlar 14 liraydı.Şimdilerde biraz değişimle 40 olmuş.)

Bahsettiğin ledin yanıp sönmesi devede kulak bile değil.

300 lirayı gömeceğim diyorsan daha yüksek gerilimli ürünlere bak, en azından gerekirse daha ağır iş de görürler.

.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı