Boss kesemeyince oyunu silmek sizce doğru mu?

Güncelleme oyunu sildim.

Yok olmuyor başaramıyorum. Başkasına bakıyorum deli gibi perry yapıyor. Benim karakter perry yapamıyor. Adam perry yaparken 20 vuruşta belki yarı cana düşüyor. Ben 10 vuruşta ölüyorum. Belki sorun bendedir bilemiyorum belki verdiğim skill pointler kötüdür ama milletin çok kolay kestiği şeyde zorlanınca hevesim kaçıyor. Perry sistemi de ayrıca bu kadar kötü oyun görmedim. Sekiro çok daha iyiydi. Perry yapmayınca da ağır saldırı yapma imkanı elde edemiyorum.
Hocam herkes souls-like oyunlarını çok övüyor diye ben de Lies of P'ye başladım ama oyundan keyif alamıyorum yani hayatımda yeterince stres var zaten oyun oynarken sinir, stres yaşamak anlamsız geldi açıkcası. Bana göre değilmiş onu anladım. :)

Değişir hocam bu dediğiniz mesela Elden Ring oynuyorum şu anda bugün mohg bossuyla karşılaştım ve 15 defa ölmüşümdür ama öyle çok sinirlenmedim ezberledim hareketlerini kestim ama ondan öncesinde bir tane mağarada küçücük yerde iki tane çok güçlü boss koymuşlar ismini unuttum o ikisine de 10 defa öldüm delircektim neredeyse. Rezalet boss tasarımı beni deli ediyor vallahi sizi bilemem ama kaliteliyse 30 defa da ölsem sorun etmem ama dandik bosslara katlanamıyorum.

Katılıyorum gerçekten boss tasarımlarından kaynaklı çok fark ediyor ama Lies of P'de perry yapılmıyor. 15 saat kadar zıplaya zıplaya boss kestim. Şu an zıplayarak kesemeyeceğim bir bossla kapışıyorum, perry zaten yapamıyorum. Kilitlendim ve sildim.
Belki yakında Elden Ring'e başlarım. Ama oda direk açık dünyaya bizi salıyormuş nereye gideceğimizi bilemeden nasıl olacak acaba...

Hocam herkes souls-like oyunlarını çok övüyor diye ben de Lies of P'ye başladım ama oyundan keyif alamıyorum yani hayatımda yeterince stres var zaten oyun oynarken sinir, stres yaşamak anlamsız geldi açıkçası. Bana göre değilmiş onu anladım. :)

Galiba bende aynı duyguları yaşıyorum. Kesince her şey güzel ama kesemeyince bir yerde takılınca katlanamıyorum. Başkasının çok kolay kestiği bossu ben 2 saat uğraşıp hala kesemedim. Üstüne adam canlı yayın yapıyor, adamın 8 saati benim 15 saatimi almış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Katılıyorum gerçekten boss tasarımlarından kaynaklı çok fark ediyor ama Lies of P'de perry yapılmıyor. 15 saat kadar zıplaya zıplaya boss kestim. Şu an zıplayarak kesemeyeceğim bir bossla kapışıyorum, perry zaten yapamıyorum. Kilitlendim ve sildim.
Belki yakında Elden Ring'e başlarım. Ama oda direk açık dünyaya bizi salıyormuş nereye gideceğimizi bilemeden nasıl olacak acaba...

Galiba bende aynı duyguları yaşıyorum. Kesince her şey güzel ama kesemeyince bir yerde takılınca katlanamıyorum. Başkasının çok kolay kestiği bossu ben 2 saat uğraşıp hala kesemedim. Üstüne adam canlı yayın yapıyor, adamın 8 saati benim 15 saatimi almış.

Ben de nereye gidecegimi bilmiyorum diye cekiniyordum oynamaya iki hafta falan oldu başlayalı ama adamlar nasıl yaptıysa kaybolsan bile bir şekilde yolunu buluyorsun hani ne bileyim rastgele atla gezerken bile önüne mağara çıkıyor yaratık çıkıyor oradan oraya giriyosun falan derken oyun akıyor hocam. Ben ama arada Elden Ring interactive map diye bir site var bosslara falan bakabiliyorsun yerlerine oradan işte arada sırada uzun süre boss bulamazsam bakıyorum ve gidip kesiyorum o da bayağı kullanışlı.

Bu gerçek hayattaki benliğinizin bir yansıması. Gerçekte de çabuk vazgeçen, sinirlenen bir kişiliğiniz var demek ki. 20-25 defa öldüm, sıkıldım demek ayrı bir şey, sinirden kudurmak ayrı bir şey. Bunu kontrol etmelisiniz lakin gerçek hayatınızda da problemler çıkarır. Mesela ben 10-12 senedir Online oyunlar oynayan birisiyim ve geçen yaz her oyunu açabilecek ve ultrada 60+ FPS oynatacak bir bilgisayar toplayıp, herkesin oynadığı RDR 2, GoW gibi oyunlara heves etmiştim. Fakat oyunların atmosferine, görselliğine bayılmama rağmen ikisinde de 4-5 saati geçemiyorum. Ben hikayeli oynayabilen biri değildim hiç ama kendimi sınayıp zorlamak istedim ama maalesef olmuyor. Size de tavsiye bu şekilde yol ilerlemek. Bu tarz oyunları yapamıyorsanız, vazgeçin. Yüzlerce kaliteli oyun var onlara yönelin.

Zar zor alıştım bende. Şimdi Online giremiyorum tekrar ediyor gibi geliyor onlinea ısınmaya çalışıyorum.

Her oyun herkese göre değil, oynayamıyorsan sarmıyorsa silmen doğru tabi. Beğenmediğin bir şeyi tüketmek istemiyorsan sana kalmış.

Ara vermek çok iyi bir çözüm 50 kere gidip gidip öldüğüm bosslarda bu benim için imkansız desem bile ertesi gün girdiğimde tek denemede falan yeniyordum ara vermek kafayı toplamak falan çok etki ediyor tabi artık git gud oldum.

Lies of P de parry yapmak bayağı zor. Bende fazla ilerleyemedim belki bir şans veririm sonra.
Zor olduğu gibi keyifsiz de anlamadığım bir delay vardı oyunda Sekiro'ya özenmiş ama özendiğiyle kalmış neredeyse tüm bosslar parry yapmazsan 10 katı zorlanacağın şekilde tasarlanmış yani oyun parry yapman için baskı kuruyor ama parry yapmak ise işkence.

Zor olduğu gibi keyifsiz de anlamadığım bir delay vardı oyunda Sekiro'ya özenmiş ama özendiğiyle kalmış neredeyse tüm bosslar parry yapmazsan 10 katı zorlanacağın şekilde tasarlanmış yani oyun parry yapman için baskı kuruyor ama parry yapmak ise işkence.
Evet ilk kez bir oyunda online olsa da adam çağırabilsem dedim. Npc yeteri kadar tanklayamadı benim takıldığım bossta, 2. Fazına geldiğinde parry yapamadığım için takıldım kaldım öyle.

Geri
Yukarı