Rehber Sürprizbozan Dark Souls Remastered ilk 5 boss rehberi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Smuya

Hectopat
Makaleler
7
Sırasıyla boss'ları nasıl geçeceğinizi anlatıyorum. Bu rehberi oyuna yeni başlamak isteyenler için yapıyorum.

1- Aslyum Demon
Bu boss'a oyunun başındaki tutorial'dan ilerleyerek giriyoruz. Ardından yandaki kapıdan geçin, hiç bossa bulaşmayın ve merdivenden inip bonfire kayıt noktasını yakıp oturun ve ilerleyin. Kılıç ve kalkanınızı alıp takın ve okçuyu öldürün, ardından beyaz kapıdan geçin ve sağa doğru gidin ve oradan merdivenden çıkın. Top gelmeye başladığında aşağı atlayın ve orada oluşan yarıktan geçin, oradaki kişiyle konuşup dediği soruya evet cevabını verin ve boss'un anahtarı ile Estus Flask alın. Ardından merdivenden çıkıp düşmanı öldürün, kapıyı anahtarla açın. Düşmanları temizleyerek boss'a girin ve üzerine atlayıp öldürün. Ardından açılan kapıdan sakın gitmeyin açılmayan kapının yanına gidip kapıyı açın ilerleyin.

2- Taurus Demon
Firelink Shrine bölgesine giriş yapın. Bonfire kayıt noktasına oturup "level up" deyin. Str'yi 16 yapın. Benim size önerim Warrior seçmeniz, str'yi direkt 13'ten başlatıyor ve boss'u kestiğinizde 16 yapabiliyorsunuz. Sonrasında kapı gibi olan boşluklardan ilerleyin sağdaki insanın olduğu kuyudaki itemi alın. Ama ilk başta humanity verecek, önemli bir eşya. Sonrasında ise boşluklardan geçerek suyun olduğu yeri bulun, merdivenlerden inin ve iskelet abiler var, hızlıca space tuşuna basılı tutarak oradan kaçın. Ve büyük mezar taşına gelip zweihander'ınızı alın. Burada ölebilirsiniz, dert değil. Ardından kılıcı takın ve 2 ele alın. Sonrasında ise bonfire'ın yanındaki kuyunun yanından ilerleyin ve merdivenden çıkın, düşmanları kesin ve farenin olduğu kanalizasyona girip fareyi de öldürün. Sonrasında ise undead burg bölgesine giriş yapın. Düşmanları kesip bonfire bölgesine oturun. Başlangıç eşyası için Master key seçmeniz önem arz ediyor. Düşmanları kesin, ilerleyin ve bombacı adamların olduğu, ardından yanda 2 merdiven olan arkasında da merdiven olan yerde kapıyı Master key ile açın. Oradaki boşluktan geçin, sandığı açın. Gold pine resin eşyasını alacaksınız. Sonrasında ise geri dönüp merdivenlerdekini temizleyin. Temizledikten sonra ise oradaki düşmanları kesip merdivenden çıkın. Top gelecek, toptan kaçın. Kaçamazsanız bir şey olmaz, canınızı estus flask ile yenileyebilirsiniz. Sonrasında düşman gelecek 1 tane, onu öldürün. Merdivenlerden çıkarak boss'a girin ama boss hemen başlamıyor. İlk başta giriş yapınca yanda bir merdiven var, oradan çıkıp okçuları kesip Gold pine resin kullanıp aşağı inin. Beyaz sise doğru gidin, boss önünüze atlayacak. Hemen geri dönüp merdivenlerden yukarı çıkın ve boss'un üzerine atlayın. 800 gibi bir hasar vereceksiniz ve sersemleyecek. Sersemlediği an vurmaya devam edin ve boss öldü!

3- Bell Gargoyle
Taurus demon'u kestikten sonra ilerleyin ve bir yere çıkacaksınız. Orada aşağı inin ve orada bir NPC olacak, onunla konuşun. Size 2 soru soracak, ikisine de yes deyin ve buradaki işiniz bitti. Hemen yukarı çıkın ve koşarak yandaki merdivene gidin. Ejderha o sırada ateş salarak oradaki düşmanları öldürecek ve siz merdivenlerden aşağı inip yana gidip tekrar merdivene vur, yani kick tuşuna basarak inecek ve bonfire kayıt noktasına oturacaksınız. Ardından level'larınızı verip, üste çıkıp tekrardan oraya gidin ve duvarın oraya gidip orada bekleyin. Ejderha aşağı indiğinde var gücünüzle bonfire noktasına koşun ve bonfire kayıt noktasını yakıp oturun. Oradaki çekmeli yeri çekin ve düşmanları temizleyin. Ardından oradaki merdivenden aşağı inin ve oradaki düşmanları da temizleyerek yukarı çıkın ve beyaz sisten geçin. Önce sağa doğru, merdiven olmayan tarafa gidin ve alt tuşuna basın. Ardından düşmanın tam dibinde space tuşuna basarak vurun ve tek atın. Ardından geri dönün. O Knight Shield'ı almanıza gerek yok. Merdivenlerden çıkıp düşmanları kesin, tuzağa yakalanmamak için ortaya atın ve geri dönün, ikisini de öldürün ve ortadaki merdivenden değil, ilerideki merdivenden inip space tuşuna basılı tutarak hızla boşluğa koşun. İçeri girdiğinizde merdivenlerden inin, bonfire kayıt noktasını yakın ve oturun. Humanity vererek [Reverse Hollowing tuşu] human olun aşağıda demirci var, oraya inin. Silahınızı +1 seviyesine yükseltin ve düşmanları kesin. İçeri girince bir büyük düşmanla karşılaşacaksınız. Merak etmeyin, kolay çünkü. Güçlüsünüz. Öldürün ve bunlar olurken human olmanız gerek. Sonrasında merdivenden çıkın, oradaki düşmanı öldürün, zırhınızı çıkartın ve içeri daldığınızda Full dodgelayın. Ardından merdivenlerden çıkın. 3 tane var, üçünden de çıkıp oradaki sarı yazıya tıklayın, ok deyin. Gold pine resin basın ve boss'a girin. Ardından NPC gelecek, boss'un dikkati ona dağılacak ve siz de onu öldüreceksiniz. Canı yarıya düştüğünde ikincisi gelecek. İkincisi kolay olduğundan direkt öldürün ve boss bitti. Hemen boss'un önündeki kapıdan gidin, merdivenlerden çıkıp çanı çalın. NPC'ye gidip learn gesture deyin ve bonfire noktasına geri dönün. Dilerseniz ölün ama humanity hala bize lazım, sakın bitirmeyin.

4- Moonlight Butterfly

Bonfire noktasına geldiğimizde demircinin oraya inin ve orada kapımsı bir boşluk var, ilerleyin. Büyük düşman var, onu es geçin. Şu anlık onun için güçsüzüz ve düşmanları kesin. Duvarda ışık olan yerde biraz yana doğru gidip duvara gelin, gizli bonfire açıldı! Yakın ve oturun human olun. Sonrasında ise ışıklı duvarın arasından geçip beyaz sise girin, hiçbiriyle uğraşmadan direkt kapımsı bir boşluk bulduğunuzda girin ve merdivenlerin altından büyücü bir NPC çağırın. Sonrasında bir düşman oraya gelecek, onu öldürün. NPC geldiğinde boss'a girin ve sadece dodge'layın, yapmanız gereken tek şey bu. NPC sizin yerinize vuruyor zaten. Ve sonrasında kafasını taşa koyduğunda direkt vurun, hiç acımayın ve moonlight butterfly öldü. Kapıdan gidin, merdivenlerden çıkıp adamın olduğu yerden itemi alıp bonfire kayıt noktasına geri dönün.

5-Capra Demon.
Sonrasında ise undead parish, yani demircinin olduğu bonfire noktasına gidin. Oradan undead burg, yani ejderhalı bonfire noktasına geri dönün ve direkt koşun, o NPC ile konuştuğumuz yere. Sonrasında oradaki kapıyı açın ve merdivenlerden inin. Bölgeyi temizleyin. Beyaz sise girmek yerine aşağı inip düşmanları öldürün ve oradan boşluktan ilerleyin. Merdivenden çıkın ve firelink shrine kanalizasyonundaki kapıyı açın, ilerleyin ve firelink shrine bonfire noktasına geri oturun. Sonrasında kanalizasyona dönüp ilerleyin, artık sonsuz deneme hakkımız var. Düşmanları kesip boss'a girin ve köpekleri kesin direkt. Sonrasında ise yukarı çıkıp üstüne atlayın, ağır saldırı kullanmanız iyi olur, sersemletiyor. Sonrasında ise bunu tekrarlayın ve boss bir bakmışssınız ölmüş.

Umarım sizlere bir yararı dokunmuştur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak işte yine azılı düşmanımı bir yerde daha gördüm... CAPRA DEOMAN ahh ahh . onu ilk gördüğümde ki hislerim kafayı yedirtecek düzeyde....

Bell Gargoyle
ölümdür arkadaşlar hangisine sallayim diye sasirirken ateşi bir koyuyor hain, allahina kavuşuyorsun.

Bak işte yine azılı düşmanımı bir yerde daha gördüm... CAPRA DEOMAN ahh ahh . onu ilk gördüğümde ki hislerim kafayı yedirtecek düzeyde....
Onu kesmek çok kolay. Sis'e girmeden yay al eline. İsabeti aç. Üste taralarda bir çan gözüküyor. İsabeti oraya getir ve sonra bomba at oraya sürekli. Bombalar direk Capra Demon'a gidiyor ve ölüyor sise girmen bile :D.

Onu kesmek çok kolay. Sis'e girmeden yay al eline. İsabeti aç. Üste taralarda bir çan gözüküyor. İsabeti oraya getir ve sonra bomba at oraya sürekli. Bombalar direk capra Demon'a gidiyor ve ölüyor sise girmen bile :D.

Bak bunu bende yeni öğrendim. Ama capra demon bossunun gerçekten zor olmadığını düşünüyorum ilk 2 bossu anlamama yüzünden ölme sayılmazsa tekte geçtim.

Bak bunu bende yeni öğrendim. Ama capra demon bossunun gerçekten zor olmadığını düşünüyorum ilk 2 bossu anlamama yüzünden ölme sayılmazsa tekte geçtim.
Bir katalizor ateşlyecek kadar büyücü ol yine ölüyor kolayca. Capre Demon çok kolay ama yakın dövüş için ha bire dodge atacksın :D.

Geri
Yukarı