Boşta %38 RAM ve %30 CPU Kullanımı

Arkadaşlar arka planda hiçbir uygulama açmamama rağmen kullanım değerleri bu şekilde. Aynı şekilde arkada programlar açıkken de kullanım %40-%50 arasında geziniyor. Acaba ikisi de normal değerler mi? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar arka planda hiçbir uygulama açmamama rağmen kullanım değerleri bu şekilde. Aynı şekilde arkada programlar açıkken de kullanım %40-%50 arasında geziniyor. Acaba ikisi de normal değerler mi? Şimdiden teşekkürler.
İşlemci güçlü bir işlemci değilse CPU Kullanımı İşlemcinin seviyesine göre artıyor genelde. Mesela bir örnek vermek gerekirse bir İntel Celeron işlemcisinde Discord'da gezinirken %50 CPU kullanıyorsa bir İ7 7. Nesil işlemcide %7'yi geçmeyebilir.

Boştayken işlemcinin bir işlem ile ilgilenmediği için %0-%7 civarında bir değerlerde olması lazım, görev yöneticisini açıp arka planda işlemciyi kullanan bir program var mı diye bak, ayrıca virüs taraması da yapabilirsin ne olur ne olmaz.

Görev yöneticisinden işlemler bölümünü atabilir misiniz?

Görev yöneticisini açıp arka planda işlemciyi kullanan bir program var mı diye bak.
İşlemci güçlü bir işlemci değilse CPU kullanımı işlemcinin seviyesine göre artıyor genelde.
İşlemci şimdi normale döndü fakat arka planda en çok kullanım yapan servis ve sistem uygulamaları sabahtan beri 2 kez tarattım bir sonuç alamadım şimdi farklı 2-3 tane daha antivirüs yükleyip deneyeceğim. Ayrıca işlemcim Ryzen 3600 ve 16 GB RAM takılı.

Dosya Ekleri

• kullanım.PNG
    kullanım.PNG
    65,4 KB · Görüntüleme: 151
İşlemci şimdi normale döndü fakat arka planda en çok kullanım yapan servis ve sistem uygulamaları sabahtan beri 2 kez tarattım bir sonuç alamadım şimdi farklı 2-3 tane daha antivirüs yükleyip deneyeceğim. Ayrıca işlemcim Ryzen 3600 ve 16 GB RAM takılı.

Kaçırdığınız bir yer var. Sistem boşta değil. Arkada dosya gezgini, McAfee NVIDIA programı, Intel programları, Corsair programı açık. Normal.

Geri
Yukarı