Boşta %40 RAM kullanımı normal mi?

*!!NIGHT!!*

Hectopat
Daha fazla  
8 GB RAM'e sahibim ve boşta iken 30-40 arası değişim gösteriyor. Steam, AVG, NVIDIA container gibi şeyler açık olduğunda 40 değerini biraz geçebiliyor. Arkaplanda çok fazla programın açık olduğunu da gösteriyor. Bu normal mi? Ben saydığımda toplam 61 tane program açık. Ve kapatsam da gitmiyor. Ayrıca Windows işlemlerinin olduğu yerde de bayağı var. Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sıkıntı olabilir ben PS4 kullanıcısıyım fakat bir bilgisayarım var internete girmek için kullanıyorum.
4 Gb ram'e sahip fakat boşta iken %60 70 civarı kullanıyordu ve çok fazla program açıktı bende Windows 7'idi zaten Windows 10'a güncelledim düzeldi.Dosyalarını,oyunlarını yedekleyip format atabilirsin zaten C diskinde bile kalsa çoğu oyun silinmiyor.

Yanlış Bilgilendirme
Ne kadar RAM'iniz varsa Windows o kadarını kullanır. 16GB kullansanız da bu yüzde 30'un altına düşmeyecektir.

@Fatalis Dostum affedersin ama saçma sapan bilgi vermesen? Dediğin şeyle hiçbir alakası yok. Arka planda çalışan uygulamalara bağlı bu. Benim 16GB RAM'li bilgisayarımda arka planda çok bir şey çalışmıyorken kullanım %5-10 arasında seyrediyor. Rica ediyorum, yanlış bilgilendirme yapmayalım.

Aynı kapasitede RAM kullanıyorum ben de ve kullanım aşağı yukarı aynı. Yani normal diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı