Boşta sistem fazla bellek kullanıyor

BatuTrack

Femtopat
Daha fazla  
1697476156737.png

Formatladığım halde hala boşa bellek yiyor + virüs falan da şu an da yemedim sadece Steam de ki birkaç oyun ve Windows'un programları var ve başlat(2) adlı yerden sonra da sadece hizmet ana bilgisayar uygulamaları var yani başka uygulama yok. Bu sorun nasıl düzelir? Pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Hizmetler bölümünden Windows Update hizmetini kapatırsan belki çözülebilir. Hemde kaynak izleyicisinden svchost çok fazla bellek yer. Svchost'u kaynak izleyicisinden görevi sonladırabilirsin.

Hizmetler bölümünden Windows Update hizmetini kapatırsan belki çözülebilir. Hemde kaynak izleyicisinden svchost çok fazla bellek yer. Svchost'u kaynak izleyicisinden görevi sonladırabilirsin.
işe yaramadı

bilgisayarı direk windowsun oto verdiği ayarlarda bile çok iyiydi şimdi rst yedikten sonra format attık kafayı yedi

işe yaramadı

bilgisayarı direk windowsun oto verdiği ayarlarda bile çok iyiydi şimdi rst yedikten sonra format attık kafayı yedi
Peki bir virüs taramasından geçirdin mi? Çünkü bazı virüsler format atsanız bile sistem dosyalarında o hala kalır. Öyle virüslerden olabilir. Olmadı ise fazladan SSD varsa onu takıp deneyebilirsin.

Peki bir virüs taramasından geçirdin mi? Çünkü bazı virüsler format atsanız bile sistem dosyalarında o hala kalır. Öyle virüslerden olabilir. Olmadı ise fazladan SSD varsa onu takıp deneyebilirsin.
fazladan ssd yok ve virüs taraması düzenli olarak paralı malware bytes ve free Kaspersky ile yapıyorum

İşe yaramadı

Bilgisayarı direk Windows'un oto verdiği ayarlarda bile çok iyiydi şimdi RST yedikten sonra format attık kafayı yedi

Dediğiniz gibi muhtemelen virüs format ile temizlenmedi ve halen bilgisayarınızda. RAT her zaman format ile temizlenemez ve format atılırsa tespiti daha da zorlaşabilir. RAT ile mücadele yöntemlerini araştırıp denemenizi öneriyorum. Daha öncesinde sorun yoksa RAT virüsü sonrası ortaya çıkan bir sorunsa muhtemelen sorun odur.

Dediğiniz gibi muhtemelen virüs format ile temizlenmedi ve halen bilgisayarınızda. RAT her zaman format ile temizlenemez ve format atılırsa tespiti daha da zorlaşabilir. RAT ile mücadele yöntemlerini araştırıp denemenizi öneriyorum. Daha öncesinde sorun yoksa RAT virüsü sonrası ortaya çıkan bir sorunsa muhtemelen sorun odur.
ratın hâlâ kontrol edebilmesi lazım ama formattan sonra hiç bşr hesabıma giriş çıkış yapılmadı ayrıca rat yedikten sonra ssd yazılımı çökmüştü sonra bilgisayarcı ya ssd yazılımı yükletip format atmıştık bilgine

Belki de ISO'dan olabilir (orijinal değilse). Mesela bende Windows 7 Ultimate ISO'su indirmiştim ve sistem belleğimin %80'ini kaplıyordu. Başka ISO yükleyip öyle format atmayı deneyebilirsin

Geri
Yukarı