Boşta HDD yuvası olduğu nasıl anlaşılır?

EnesTemiz33

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayardan çok anlamam. Fotoğrafları attım. Yeni bir HDD almak istiyorum. Çünkü şu anki D diskim 90 GB, C diskim ise 50 GB.

Ama birkaç sorum var. Boşta HDD yeri var mı? (Bakın gerçekten bilgim olmadığı için soruyorum, lütfen alay etmeyin.)
Bir HDD fotoğrafta da gördüğünüz gibi var. Sanırım bu gözüken D diski ama bir de C diski olması lazım, kasanın her yerine bakmama rağmen başka bir depolama aygıtı göremedim. (Belki de gözümün önündedir ama ben şeklini bilmiyorumdur.)
İşinize yarar mı bilmem ama mevcut sistem özelliklerim:

Anakart: Pegatron IPXSB-H61
İşlemci: i5 2400 CPU 3.10 GHz.
PSU: Everest 350W.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 6510 series 1 GB.
RAM (bellek): Samsung 4 GB 1333 MHz.

Dosya Ekleri

• FOTOĞRAFLAR.pdf
    823,4 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam muhtemelen kablo kalabalığından dolayı göremiyoruz biz fotoğraflarda.
1621264083572.png
Bakın burada 6 tane sata girişi var. Anakartınızda boşta bu porttan varsa takabilirsiniz. Sata kablonuzun bir ucunu harddisk'e diğer ucunu bu porta takacaksınız. Sonra HDD'nin kasa içerisinde sabit durması için HDD bölümlerine çekmece takar gibi takıp vidalayacaksınız.

Hocam muhtemelen kablo kalabalığından dolayı göremiyoruz biz fotoğraflarda.
Eki Görüntüle 1027745Bakın burada 6 tane sata girişi var. Anakartınızda boşta bu porttan varsa takabilirsiniz. Sata kablonuzun bir ucunu harddisk'e diğer ucunu bu porta takacaksınız. Sonra HDD'nin kasa içerisinde sabit durması için HDD bölümlerine çekmece takar gibi takıp vidalayacaksınız.
Hocam bu portlardan toplam 3 tane var. 2 tanesi dolu, boşta 1 tane var bu porttan.

Yeni konular

Geri
Yukarı