Boşta RAM kullanımı yüksek

CeKa32

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selam. Üst tarafta yazdığım gibi hiçbir uygulama açık değilken garip bir RAM kullanımı var. Ya da bana garip geliyor. Hem Görev Yöneticisi hem de process Explorer uygulamasından baktığımda mantıklı bir şekilde 6,8 GB RAM kullanıldığını göstermiyor. Bir uygulama veya arka uygulama olsa kapatacağım ama o kadar kullanan bir şey de gözükmüyor. Çözümünüz varsa alırım, şimdiden teşekkürler. Eğer çözüm yoksa sanırım temiz format atmam gerekecek. 😒 Ram marka:Corsair Vengeance 16 GB (2X8) 3200 MHz DDR4 (Orijinaldir kontrol ettim)

boşram.PNG
boşram2.PNG
boşram3.PNG
boşram4.PNG

Reis bana normal geldi bende 8 GB RAM var RAM 40 kullanıyor. 16 da aslında boşta 30 falan olması lazım. Ama çok yüksek değil. Görev Yöneticisi'nden çok RAM kullanan bir şey gözükmüyor. Çok fazla program kurduysan belki ondandır. Bu arada GameLoop kullanıyor musun? Ben GameLoop kullandığım zamanlar RAM kullanımı 50'yi geçmişti.

Reis bana normal geldi bende 8 GB RAM var RAM 40 kullanıyor. 16 da aslında boşta 30 falan olması lazım. Ama çok yüksek değil. Görev Yöneticisi'nden çok RAM kullanan bir şey gözükmüyor. Çok fazla program kurduysan belki ondandır. Bu arada GameLoop kullanıyor musun? Ben GameLoop kullandığım zamanlar RAM kullanımı 50'yi geçmişti.
Hayır gameloop kullanmıyorum. Eskiden bu kadar değildi. Çok uygulama yok kurulu oyunlar var ama hepsi Steam'dan sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Açık olmadığı için ram harcayamaz.

Windows Defender'ı kapatırsan RAM kullanımı biraz azalır.
Azalır ama hiçbir yerde çok kullanım göstermiyor. Hadi sistem kullansa 3 GB veya 4 GB. Nasıl 6.7 veya 6.8 oluyor onu anlamıyorum. Yani kaparsam bile 300 MB ram azalıcak. Sorunun bu şekilde çözüleceğini sanmıyorum.

Bu arada RAM'leriniz 1600MHz'de mi çalışıyor bana mi öyle geliyor?

Hayır gameloop kullanmıyorum. Eskiden bu kadar değildi. Çok uygulama yok kurulu oyunlar var ama hepsi Steam'dan sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Açık olmadığı için ram harcayamaz.

Azalır ama hiçbir yerde çok kullanım göstermiyor. Hadi sistem kullansa 3 GB veya 4 GB. Nasıl 6.7 veya 6.8 oluyor onu anlamıyorum. Yani kaparsam bile 300 MB ram azalıcak. Sorunun bu şekilde çözüleceğini sanmıyorum.
Kanka Bide Windowsu Güncellesene Güncelleme Gelince Bende Arkada Beklediği İçin Ram Çok Gereksiz Artıyordu.Bide Mause Uygulaması Kullanıyor Musun?Bende GHub İle Mause'umu Ayarlamak İçin Yüklemiştim.Fare Ayar Yapma Uygulamaları Çok Ram Harcıyor.

Kanka Bide Windowsu Güncellesene Güncelleme Gelince Bende Arkada Beklediği İçin Ram Çok Gereksiz Artıyordu.Bide Mause Uygulaması Kullanıyor Musun?Bende GHub İle Mause'umu Ayarlamak İçin Yüklemiştim.Fare Ayar Yapma Uygulamaları Çok Ram Harcıyor.
Ve arka planda gözükmüyo çoğu

Bu arada RAM'leriniz 1600MHz'de mi çalışıyor bana mi öyle geliyor?

Hiç sanmıyorum. Görev yöneticisinde 1600 yazması normal, ona bakarak söylüyorsan. Yarısı yazıyor orada hep, neden bilmiyorum.

Ve arka planda gözükmüyo çoğu
Razer uygulaması kullanıyorum. Kapatmıştım ama birkaç kırıntı kalmış fotoğrafta gözüküyor. Fotoğraftan sonra onlarıda kapattım. Windows güncellemelerine bakacağım eyw.

Hiç sanmıyorum. Görev yöneticisinde 1600 yazması normal, ona bakarak söylüyorsan. Yarısı yazıyor orada hep, neden bilmiyorum.

Razer uygulaması kullanıyorum. Kapatmıştım ama birkaç kırıntı kalmış fotoğrafta gözüküyor. Fotoğraftan sonra onları da kapattım. Windows güncellemelerine bakacağım eyvallah.

Bende de Vengeance LPX 2x8 3600MHz CL18 RAM'ler vardı ama ilk açtığımda 2133MHz gözüküyordu görev yöneticisinde, sonra BIOS'tan 3600MHz'e çektiğimde düzelmişti, 1600MHz de çalışmadığından emin misiniz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı