Boşta sistem 67 derecede çalışıyor

Wooj83

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım boşta işlemci 37-38 arası gidip geliyor ekran kartı ise boşta 67 civarında çalışıyor normal mi? Bilgisayardan pek anlamamda.

Boşta olan bir sistem için ekran kartı sıcaklığı fazla. Ekran kartı yükteyken kaç dereceye kadar çıkıyor?

85i gördü NVIDIA GeForce GT 730 modeli.

Sürekli %100 bazen 90 oluyor.
Fazla hocam. Kasa içi temizlik ve ekran kartı fan yağlaması, macun yenilemesi yapılabilir.
Yanlış hatırlamıyorsam normal de boşta 25-30 arası çalışması, yükte 55-65 arası olması lazım.

Fazla hocam. Kasa içi temizlik ve ekran kartı fan yağlaması, macun yenilemesi yapılabilir.
Yanlış hatırlamıyorsam normal de boşta 25-30 arası çalışması, yükte 55-65 arası olması lazım.

Temizliğini dün yaptım ama fan yağlanması ve macunu denerim de bozarsam diye korkuyorum.

Temizliğini dün yaptım ama fan yağlanması ve macunu denerim de bozarsam diye korkuyorum.
Fan yağlamasın da bozma ihtimaliniz çok düşük. Fanı çıkartıp içine yağ süreceksiniz sadece.
Macun önerisi isterseniz:

Eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız bilgisayarcıya verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bilgisayarcının yanında beklemek :D Zaten maksimum 20 dakika falan sürer.

Fan yağlamasın da bozma ihtimaliniz çok düşük. Fanı çıkartıp içine yağ süreceksiniz sadece.
Macun önerisi isterseniz:

Eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız bilgisayarcıya verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bilgisayarcının yanında beklemek :D zaten maksimum 20 dakika falan sürer.

Bana vakit ayırdığın için teşekkür ederim dediklerini deneyeceğim olursa yeniden yazarım.

Geri
Yukarı