R5 3600 boşta 67 derece çalışıyor

emirhan34Sefa

Hectopat
Daha fazla  
İstanbul'da yaşıyorum ve hava 32 derece. Bilgisayar boşta çalışmasına rağmen ekran kartı 50 derece işlemci 67 derecede çalışıyor sizce normal mi?

Ekran görüntüsü 2023-08-04 185738.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Core Performance Boost açık ise stok fan yetersiz geliyor, çözüm için ya stok fanı başka kaliteli bir fan ile değiştirirsiniz ya da BIOS'tan Core Performance Boost'u kapatırsınız. Core Performance Boost kapatıldığında işlemcinin maksimum saat hızı 4.2GHz'den 3.6GHz'ye düşecektir, eğer bu düşüşü istemiyorsanız tek çözüm yeni fan almak.

Normal bir durum değil termal macun yenilemesi yapıldı mı ve stok fan mı kullanıyorsunuz?

Stok fan değil ama kullandığım pek kaliteli değil.

Değil kasa mesh mi, egzoz fan var mı?

Kasa bu hocam.

Core Performance Boost açık ise stok fan yetersiz geliyor, çözüm için ya stok fanı başka kaliteli bir fan ile değiştirirsiniz ya da BIOS'tan Core Performance Boost'u kapatırsınız. Core Performance Boost kapatıldığında işlemcinin maksimum saat hızı 4.2GHz'den 3.6GHz'ye düşecektir, eğer bu düşüşü istemiyorsanız tek çözüm yeni fan almak.

Şey yapmayı düşünüyorum kasanın solundaki temperli camı çıkartmak istiyorum sıcaklık düşer mi?

Geri
Yukarı