Boşta veya Google Chrome'da İşlemci Sıcaklığı Kaç Derece olmalı?

Aynı sorunu bende yaşadım. Klimasız bir oda da kule tipi soğutucu ile şu an aynı işlemci boşta 35-40 oyunlarda ise maksimum 72 dereceyi gördüm.

Papagan gibi gozukebilirim fakat CBP kapatip tekrar dener misiniz? Benchmark yapanlar sanirim Norveç'te yasiyorlar.
Saka bir yana, islemci fanini duzgun oturttuguna emin ol, CBP kapatip tekrar dene.
(Core Boost performance)

Hocam gerçekten haklısınız adamın 2080 Ti testte 4K Ultra ayarlarda Warzone oynuyor Max 60 derece ekran kartı bu işte bir şeyler var.

Arkadaşlar Arctic MX-4 sürdüm olmadı, en alttakı fanı kasanın üstüne aldım olmadı, yok olmuyor, işlemci boşta 48-50 derecede oyunlarda ise 75-80 derecede çalışıyor. Test benchmarklarına bakıyorum, insanların sistemlerine bakıyorum boşta 30-40 oyunlarda ise 50-60 derece arası dolanıyor, kafayı sıyırmak üzereyim vallahi.

Kafana takmak için abartılacak bir durumun yok bence. Kasa içerisindeki hava dolaşımı ve kablolama iyi olmayabilir. İllaki düşürmek istiyorsanız kademeli olarak voltaj düşürmeyi deneyebilirsiniz

Sıcaklıklar cok normal kafaya pek takma bostaykene bakma bostaykenki sıcaklık bir zarar vermez oyundakı sıcaklıgın 80 cok normal benim 82-83 derece hiç kafaya takmıyorum ama 85'den sonrası olursa bence bir baktır.

Geri
Yukarı