Boy nasıl uzatılır?

ByHarunHR

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 16 yaşındayım şu an kilom 71 boyum 1.72 boyumu nasıl uzatabilirim? Here hafta kuruyemiş, meyve, protein(tavuk, antirikot, bonfile) alıyorum fakat boyum uzamıyor boy uzatma egzersizleri de yapıyorum nasıl uzarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 16 yaşındayım şu an kilom 71 boyum 1.72 boyumu nasıl uzatabilirim? Here hafta kuruyemiş, meyve, protein(tavuk, antirikot, bonfile) alıyorum fakat boyum uzamıyor boy uzatma egzersizleri de yapıyorum nasıl uzarım?

Boy %80 genetik, %20 dış etkenlere bağlıdır. Boy uzatma egzersizleri işe yaramaz. Sağlıklı beslenirsen ufak da olsa faydası olacaktır. Anne ve babanın boyunu yazar mısın?

Boy %80 genetik, %20 dış etkenlere bağlıdır. Boy uzatma egzersizleri işe yaramaz. Sağlıklı beslenirsen ufak da olsa faydası olacaktır. Anne ve babanın boyunu yazar mısın?
Annem 1.60 babam 1.75 ama babamın boyunun öyle kalma sebebi küçükken attan düşüp bacağının dizinin ayrılması o günden beri boyu sadece 4 cm falan uzamış ve gelişimi durmuş babannem 1.75 dedem 1.85 di anne tarafında dedem yine 1.83 civarı

Annem 1.60 babam 1.75 ama babamın boyunun öyle kalma sebebi küçükken attan düşüp bacağının dizinin ayrılması o günden beri boyu sadece 4 cm falan uzamış ve gelişimi durmuş babaannem 1.75 dedem 1.85'di anne tarafında dedem yine 1.83 civarı.

Genetik sebebiyle boyun kısa kalabilir. Sorun yapma uzun boy da iyi bir şey değil. 1.85 boyum var bu boy bile rahatsız ediyor. 1 yıl içinde boyunda artış yaşanabilir.

Arkadaşlar 16 yaşındayım şu ankilom 71 boyum 1.72 boyumu nasıl uzatabilirim? Here hafta kuruyemiş, meyve, protein(tavuk, antirikot, bonfile) alıyorum fakat boyum uzamıyor boy uzatma egzersizleri de yapıyorum nasıl uzarım?

Arkadaşında dediği gibi büyük oranı genetikle alakalı, belki dedenin genini almışsındır uzarsın belli olmaz bu işler.

uykuna ve dengeli beslenmeye dikkat etmen gerekiyor. spor yap, sağlıklı beslen, yağ tüketimini azalt karb ve protein ağırlıklı beslen. sabahları yataktan kalkmadan önce esne. tabii bu aktiviteler önemli olsa da en büyük etken genetik.

uykuna ve dengeli beslenmeye dikkat etmen gerekiyor. spor yap, sağlıklı beslen, yağ tüketimini azalt karb ve protein ağırlıklı beslen. sabahları yataktan kalkmadan önce esne. tabii bu aktiviteler önemli olsa da en büyük etken genetik.
4 parça antrikot yiyorum zaten 55 gram yağ alıyorum tek yağı et ve yumurtadan alıyorum

4 parça antrikot yiyorum zaten 55 gram yağ alıyorum tek yağı et ve yumurtadan alıyorum
+günde 2 bardak süt iç. +günde 20-30 kere zıpla ama hemen yere düşme esne yani.

Arkadaşlar 16 yaşındayım şu ankilom 71 boyum 1.72 boyumu nasıl uzatabilirim? Here hafta kuruyemiş, meyve, protein(tavuk, antirikot, bonfile) alıyorum fakat boyum uzamıyor boy uzatma egzersizleri de yapıyorum nasıl uzarım?

Bilimsel olarak boyunda sıkıntı yok. Doktorlara göre annen ile babanın arasında isen normal, onlardan uzun isen de normal. Onlardan kısaysan sıkıntı. Genetik olarak doğalsın. 20-21 yaşına kadar daha uzarsın. En iyi ihtimalle 1.75-1.80 arası olabilirsin. Bol bol yüzmeye git. Basketbol oyna, yürüyüş yap.

Geri
Yukarı