Boy nasıl uzatılır?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Boyum şu an 171 fakat uzamak istiyorum. bence kısayım yaşıtlarıma göre, yaşım 16. babam ile annem 165Ti yani benden kısa. Ben basketbol oynamadan boyumu uzatmak istiyorum yani yardım etmek istiyorum kemiklerime, ne yapabilirim?

Umarım bende öyle olurum.

Spor yapmıyorum yani okuldan zamanım kalmıyor, egzersiz olarak ne önerirsiniz? Evde koşu bandı var eğer işe yaricaksa kullanırım.
Duvarda esneme hareketi
Hava germe hareketi
Kobra hareketi
Esneme hareketleri
Temel kıvrılma hareketi
Bu hareketleri internetden araştırıp uygulayabilirsin.

Duvarda esneme hareketi
Hava germe hareketi
Kobra hareketi
Esneme hareketleri
Temel kıvrılma hareketi
Bu hareketleri internetden araştırıp uygulayabilirsin.
NOT: Bu hareketlerin boyunuzu uzatacağının garantisi yoktur.

Güzel bir esneme programı, güzel bir beslenme ve uyku düzeniyle potansiyeline ulaşabilirsin.

Yoga gibi esneme hareketleri içeren olaylara girebilir veya basketbol falan oynayabilirsin.

Gözlemlediğim kadarıyla, eğer 11. sınıfsan şuan boyun daha fazla uzayacağını sanmıyorum, eğer 10. sınıfsan max 175 olursun, boy için gerekli besinler ve spor genelde çocuk yaşta yapılması lazım asıl o zaman etkili oluyor. Seni anlayabiliyorum, yeni nesil fazla uzun genelde 185 üstü oluyorlar, ama sıkma canını biraz paran ve vücut çalıştınmı boy farkının önemi kalmaz.

Annen baban kisa diye uzulme. Uzarsin. Annem ve teyzelerim +1.65, 1.70. Babam, dayilar amcalar ve dedeler +183 ama ben 1.70 xd Kisaca genetik isi sans isi.

Yeni konular

Geri
Yukarı