Boy uzaması devam eder mi?

jerulalimbaw

Decapat
Arkadaşlar 2002 doğumluyum. Bu sene 12. Sınıfa başladım yani 17 yaşımı Ekim'de bitireceğim, 1.75 boyundayım, ağabeyim 1,89, babam 174, annem 162. Sakallarım daha çıkmadı ergenliğe 14 yaşlarında girmiştim herhalde boyum daha uzar mı? Çok merak ediyorum. Spor olarak futbol oynuyorum sadece, beslenmeme dikkat ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
20 li yaşların başına kadar boy uzaması devam ediyor genellikle erkeklerde. Sizinde boyunuz uzamaya devam eder muhtemelen.

Ben ortaokulda 1.76'ydım. Baya uzundum. Dev gibi olacağım diye korkuyordum. Gel gör ki şuan 1.80'im. Lisede beden eğitimi sırasında ilk sıradayken her dönem bir sıra geri düştüm. Bu boy gelişimi çok enteresan. Lise başında cüce gibi olan arkadaşla lise sonda uzun süre sonra görüşünce benle aynı boyda olmuş.

Erkeklerde 20 yaşına kadar boy uzaması devam eder tabi bunda seninde etkin büyük olacaktır neler yaptığına bağlı biraz basketbol v.s gibi şeyler.
Benim gibi tüm gün pc de koltuk başında oturup hareketsiz kalırsan bırak uzamayı küçülürsün bile 😁 😁

Teorik olarak uzamanın önünde bir engel yok. Ancak genetiğinin sınırlarına ulaştıysan, plakların kapandıysa boy uzaman durmuş olabilir. Bence 2-3 cm daha uzarsın.

Ben 13 yaşındayım boyum 1.76 ve ergenliğe 11 yaşımda girdim.Hormonel şeyler bunlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı