Boy uzaması için ne yapabilirim?

Bu konu genetik ile alakalı. Ben lise 1. sınıfta okulun en kısalarından biriydim. Lise son sınıfta en uzunlarından birine dönüştüm. Öyle basketbol falanda oynamadım. Şu anda 187 boyum var. Muhtemelen lise 1'de 150-155 arasıydım. Ailede en uzun babamdı şu an ondan 10 cm falan uzunum. Liseden sonra uzama durdu tabii.

Tamamen herkesin dediği gibi genetik. Lise 1 de 165'dim ve korona çıktı. Korona döneminde ne sağlıklı beslendim ne spor yaptım. Sadece yattım. Ona rağmen neredeyse 20cm falan uzadım. Ama sütün fazla faydası olur mu bilmiyorum. Koşmak uzatır basketbol da uzatır. Spor hareketleri de uzatır. Takma kafana en az 165 olursın.

Vallahi çocukluğumdan beri spor yapıyorum süt içiyorum bolcana süt ürünüde tüketiyorum boyumda 1.93 hatta daha fazla sizde bunları yaparsanız uzar diye düşünüyorum.

Bu arada ben boy olayının tamamen genetik olduğunuda düşünüyorum her gece uyumadan önce dua etseniz daha efektif olur bence.

Bu konu genetik ile alakalı. Ben lise 1. sınıfta okulun en kısalarından biriydim. Lise son sınıfta en uzunlarından birine dönüştüm. Öyle basketbol falanda oynamadım. Şu anda 187 boyum var. Muhtemelen lise 1'de 150-155 arasıydım. Ailede en uzun babamdı şu an ondan 10 cm falan uzunum. Liseden sonra uzama durdu tabii.
Ben lise 1 geçtim boyum 158 senin gibi olurum inşallah

Lise 1'de benim boyum 1.77 idi. Sonuncu sınıfım 1.84. Bu yaşlardan sonra pek büyümüyor boy artık. Genetikte olabilir.

Geri
Yukarı