17 yaşında boyumun uzaması için ne yapabilirim?

5 yaşımdan beri düzenli süt ve süt ürünleri kullanıyorum.

Süt içmenin bebeklikten sonra insana hiç faydası yok. Yoğurt vs iyidir ama süt içerek kemik gelişimi olmasını bekleme. Doktor ile görüş, hormonlarında bir bozukluk yoksa boy uzaması için yapabileceğin aman aman bir şey yok. Vitaminlerini almaya ve düzgün uyumaya çalış.

Konserve ton balıkları pek iyi değil diye biliyorum.

Konuya gelecek olursak, buradan kimse sizin boyunuzu uzatamaz hocam. Gerçekten bütün forum boy konuları ile dolu, can sıkmaya başladı. Ne yapmamızı bekliyorsunuz? Protein ağırlıklı beslenin demişler "Et sevmiyorum." diyorsunuz. Aklım almıyor, gidip aile hekimine veya hastanede bir doktora başvurmak yerine buradan ne yardım bekliyorsunuz? Arkadaş ton balığı yiyin demiş, gerçekten yiyecek misiniz, hiç sanmıyorum. Buradan bir öneri yapılsa da uygulayacağınız yok zaten. Boy konuları sırf forumu kirletmek için açılıyor, başka bir sebep göremiyorum.
Sadece öneri istedim burada benim gibi sorunları yaşayan insanları aradım neden kişisel algıladın rahatsızsan cevap vermek zorunda değilsin.

Sadece öneri istedim burada benim gibi sorunları yaşayan insanları aradım neden kişisel algıladın rahatsızsan cevap vermek zorunda değilsin.
Hayır, buraya yazmanın bir sonuç vermeyeceğini siz de farkındasınız. Kişisel algıladığım falan yok, o kadar fazla boy konusu açılıyor ki anlatamam sana. Sizinle aynı sorunu yaşayan biri olsa da onun senelerce uyguladığı bir yöntemi buradan görerek uygulamaya başlayacak mısınız? Buradan verilen tavsiyeleri uygulayacağınız falan yok. Sadece ben rahatsız değilim, kendi halinde olmayan herkes rahatsız bu durumdan, fakat bir türlü kurtulamıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı