Boy uzaması

Kerem9

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar yaşım 16, 6 ay sonra 17 olucağım boyum 1.73 ya da 1.75 gibi bir şey babamın boyu 1.85'e yakın annemin ki de 1.65 civarı bir şey olması lazım. 2 sene önceydi sanırım hocam okulda boyumu ölçtüğünde de bu boylardaydım ve şu anda evde kendim ölçüyorum yanlış ölçmüyorsam yine aynı boylardayım yani yanlış ölçsemde Max 1-2 cm oynar diye düşünüyorum. Yani sanırım 2 sene de Max 1 ya da 2 cm falan uzadım. Sizce boyumun uzaması durmuş mudur yoksa daha devam eder yaşım az mı daha? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzama 20 yaşına kadar devam ediyor diye biliyorum. Fakat 2 senedir aynı boydaysanız 20 yaşına kadar maksimum 2-3 cm uzarsınız diye düşünüyorum.

17 yaşlarındayken, nerdeyse bütün sınıf aynı boylardaydık, sonradan bazı arkadaşlar baya boy attı.
Her şey 2 sene içinde oldu.

Son düzenleme:
Öncelikle merhabalar yaşım 16, 6 ay sonra 17 olucağım boyum 1.73 ya da 1.75 gibi bir şey babamın boyu 1.85'e yakın annemin ki de 1.65 civarı bir şey olması lazım. 2 sene önceydi sanırım hocam okulda boyumu ölçtüğünde de bu boylardaydım ve şu anda evde kendim ölçüyorum yanlış ölçmüyorsam yine aynı boylardayım yani yanlış ölçsemde Max 1-2 cm oynar diye düşünüyorum. Yani sanırım 2 sene de Max 1 ya da 2 cm falan uzadım. Sizce boyumun uzaması durmuş mudur yoksa daha devam eder yaşım az mı daha? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Devam eder. Zaten şu anki boyunuz da fena değil Türkiye için iyi denebilir.

Babanın boyuna bakılırsa uzarsın gibi duruyor. 20 den sonra ümidini kes ama. Ben 19 yaşındayım 181 im, babam da gençliğinde benden kısaydı annem de benden kısaydı dedem uzun ama. Genetik biraz. Bol bol süt iç, basketbol oyna kemikleri uzat 20'ye kadar ne olursa sonra vücut kısalmaya başlıyor zaten.

Bende 16'yım 1.75'im. Genetikde önemli. Çok takma kafaya. Süt, yoğurt falan ye et ye ben çok yemiyorum et ama süt ürünlerini çok severim. Uzarsın daha.

Ben ortaokuldayken kızların karın ile göğüs arasına geliyordum. Düşün yani ne kadar kısa olduğumu herkes bana dev gibi geliyordu şu an 18 yaşındayım 1.78-.1.79 gibi bir şeyim yani merak etme uzarsın zaten tam hatırlamıyorum yanlış olabilir Türkiye ortalaması 1.70-1.75 falan.

Benim babam 1.96. Annem 1.75. Benim genetiğimde olduğu ve zamanında basketbol çok oynadığım için boyum şu an 1.92. 14 yaşlarımda iken basketbol oynamaya başladım. Lise sonuna kadar oynadım.Beslenmenize dikkat etmeniz önemli bir faktör. Uzama 21 yaşına kadar devam ettiği için kendinizi bu konuda boş yere üzmeyin. Daha yolunuz var. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı