Boy uzamasının ergenlik dönemiyle bir durması

Anne tarafımın erkekleri hep 1.85 üstü hocam. Yorumunuz için teşekkürler.

18 yaşındayım. 1,65 boyum var. Daha uzama imkanı var mı acaba ? Teorik olarak 25 dediniz ama gerçekte kaç yaşına kadar gözle görülür uzama görülebilir?
Moral bozmak gibi olmasın ama o yaşlardan sonra boy uzuaması çok yavaşlıyo zaten bi kaç yıla tamamen duruyor. Bende 1.5 aya 18'e giricem boyum 1.77 ve daha uzayacağını sanmıyorum. Bu durum daha çok genlerle ilgili. Süt spor falan anca 5 cm oynatır. Ben sizin bi doktor tavsiyesi almanızı öneririm. Tabi doktorlarda bu konuda çok yanılıyor. Bana 1.70 olması çok zor demişlerdi geçirdiğim hastalıklardan dolayı. Hiçbir şey kesin değil gördüğünüz gibi...

Genetik büyük etken ama boyunun uzaması imkansız değil. Ani kilo alıp vermeye bağlı olarak boyunu uzatabilirsin ama burda 2-3 kilodan bahsetmiyorum ortalama 5-10 kilodan bahsediyorum. Ayrıyeten gece yatmadan önce süt içebilirsin üstelik daha yaşında küçük 185 e kadar yolu var her türlü uzarsın yani rahat ol. Üniversiteye başlayan arkadaşlarımda bile boy uzaması oluyordu sen düşün kısacası 20 yaşından sonra uzayan insanlar bile var.

Olur olur öyle. Bende sen gibiydim 10-11 sınıfa giderken hızlı uzamıştım şimdi 1.83üm 12. sınıfım.
Bu arada hocam geçen yıl 1.55`ken 55 kiloydum. Şimdi 1.70`im yine 54-56 kiloyum. Yani kilom artmıyor niyeyse. Bence normal kilodayım, çok zayıf değilim.

Spor yapmaya zamanın yoksa, evin koridoruna barfiks demiri veya başka demirlerden as. 3 yıldır takılı gidip gelip atlıyorum, kendimi yukarı çekiyorum, sallanıyorum. Demiri taktığımda 1 tane bile barfiks çekemiyordum şimdi çatır çutur çekiyorum. Hem kol ve sırt taraflarını güçlendirir, hem boyunu en kötü 1-2 cm uzatır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…