Boy uzamasının ergenlik dönemiyle bir durması

Babaniz 1.70 olduğu için 1.90 olmanız biraz zor. Ama baskete asılırsanız 1.75 civarına ulaşırsınız gibi. 20 den sonra da pek uzamaz boy ortopediste gidip konuşmuştum bunu. Ama 20 den sonra yine de gidip kemik yaşı ölçtürebilirsiniz isterseniz. Uzamanızın durup durmadığına bakılır.
Anne tarafımın erkekleri hep 1.85 üstü hocam. Yorumunuz için teşekkürler.

18 yaşındayım. 1,65 boyum var. Daha uzama imkanı var mı acaba ? Teorik olarak 25 dediniz ama gerçekte kaç yaşına kadar gözle görülür uzama görülebilir?
Moral bozmak gibi olmasın ama o yaşlardan sonra boy uzuaması çok yavaşlıyo zaten bi kaç yıla tamamen duruyor. Bende 1.5 aya 18'e giricem boyum 1.77 ve daha uzayacağını sanmıyorum. Bu durum daha çok genlerle ilgili. Süt spor falan anca 5 cm oynatır. Ben sizin bi doktor tavsiyesi almanızı öneririm. Tabi doktorlarda bu konuda çok yanılıyor. Bana 1.70 olması çok zor demişlerdi geçirdiğim hastalıklardan dolayı. Hiçbir şey kesin değil gördüğünüz gibi...

Genetik büyük etken ama boyunun uzaması imkansız değil. Ani kilo alıp vermeye bağlı olarak boyunu uzatabilirsin ama burda 2-3 kilodan bahsetmiyorum ortalama 5-10 kilodan bahsediyorum. Ayrıyeten gece yatmadan önce süt içebilirsin üstelik daha yaşında küçük 185 e kadar yolu var her türlü uzarsın yani rahat ol. Üniversiteye başlayan arkadaşlarımda bile boy uzaması oluyordu sen düşün kısacası 20 yaşından sonra uzayan insanlar bile var.

Spor yapmaya zamanın yoksa, evin koridoruna barfiks demiri veya başka demirlerden as. 3 yıldır takılı gidip gelip atlıyorum, kendimi yukarı çekiyorum, sallanıyorum. Demiri taktığımda 1 tane bile barfiks çekemiyordum şimdi çatır çutur çekiyorum. Hem kol ve sırt taraflarını güçlendirir, hem boyunu en kötü 1-2 cm uzatır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı