Boy uzatmak için ne yapılmalı?

sagobch

Centipat
Daha fazla  
15 yaşında gireceğim boyum 1.73. babam 1.85 annem 1.60. Çevremdeki kızlara göre boyum kısa kalıyor ve utanıyorum. Ne yapmalıyım?

15 yaşında gireceğim boyum 1.73. babam 1.85 annem 1.60. Çevremdeki kızlara göre boyum kısa kalıyor ve utanıyorum. Ne yapmalıyım?

Baban 1.85 ise bence rahat ol yine yap tabii bir şeyler bak benim annem 160cm falan babam 1.76-77cm falan ben 180cm im öyle bir spor hayatım da yok sen yine çalış tabii ne olacağı belli olmaz ama çok kafaya takma ben lise 1 de 170-169Cm'den lise 4'e kadar 10cm attım yani herkese göre değişir yine de senin kısa olacağını sanmıyorum.

Bir doktor formülü vardı o formülü senin annen ve baban üzerinde denedim deneye göre genetik olarak Max 182.2 oluyorsun genetik olarak en kısa da 175.5 oluyorsun tabii bunlar genetik çevresel faktörler eklenirse da ha uzun olabilirsiniz bence sağlıklı beslenir düzenli uyarsanız babanız kadar hatta ondan bile uzun olabilirsiniz da ha 14 yaşındasın takma kafana öyle şeyler.
Bende bu formüle göre Max 178cm minimum da 171cm oluyorum tabii şu an 180cm im 2cm de sanırım çevresel faktörler snsnssnsn spor hayatım hiç olmadı genelde hareketsizim senin yaşlarında evde şınav çekiyordum bir de çok yürüyordum sanırım bu yüzen 2cm da ha uzadım ya da formül çöp djsnsjsjks.

Son düzenleme:
Kız olayını fazla büyütme manyak olursun. İçin rahat edecekse güzel bir basketbol ayakkabısı ile 4 - 5 santimetre daha kazanabilirsin.
Ayrıca uzun boylu kızlar bana garip geliyor o yüzden sen kızlara karşı üzülme kızlar kendilerine üzülsün.

1.55'ciyiz arkadaşım(!)

Geri
Yukarı