Boykot edilen tüm markalar Amerika'ya aitken neden İsrail markası diyorlar?

Çünkü insanlar araştırmadan "Ehe ehe İsrail ma- ma- İSRAİL MALI BU ALMAYIIN" diyorlar.

@paWel tüh ya öyle mi? Sayenizde Gazze’deki çocuklara balistik füze atılmayacak. Saçınızı Hacı Şakir ile yıkayabilirsiniz.

Bunların İsrail’i zarara uğrattığı falan yok. Aksine bizim zincir marketlere de zarar veriyorsunuz böyle.

Cahillikten başka bir şey değil şu boykot. O Starbucks'da asgari ücret ile çalışan bir genci düşünün, sonra bir tane sakalı 2 metre, kıllı, yarı Arap yarı Türk ne olduğu belli olmayan bir adam o gencin yanına geliyor ve “Filistin kanı var mı?” diyor. O çocuk asgari ücret ile bilmem kaç saat çakışıyor ama bu adamların tek derdi şov yapmak.

Borsa Kaplanı'nın bir sözü vardır. “Cahiller ve fakirler ya komünist, ya da muhafazakar olurlar. Çünkü kendilerine bir şey vaat eden başka bir ideoloji yok.” Ülkenin durumuna bakarsak gerçekten haklı bir söz.
Çok doğru konuştunuz hocam, ben bunları YouTube'da veya marketlerde "AĞĞĞĞ FILISTIN KANI ALMAYIN" diyen insanlara anlatıyorum ama anlamıyorlar. Bu ilk önce bize zarar veriyor, sonrasında ya bize yine zarar veriyor (Ürün alınırsa şirketlerden) ya da firmaya. Yani ilk mağdur kendimiz oluyoruz burada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim ne zararı ya üff. O kadar bilgi kirliliği var ki, kim niye zarar görüyormuş anlat bakalım
Az düşün, biri örneğin A101'e gidip "YAV BU ISRAIL'LI KANI NİYE SATIYONUZ YAV" diye bağırıyor. Bu hem milleti rahatsız ediyor olay kavga çıkarmaktan başka birşey olmadığından hem de boykot edilmesi A101, BIM, ŞOK gibi birçok market zincirini zarar uğratıyor, veya hangi dükkan ise. Bu yüzden de diğer ürünlerin stoğa getirilmesi zorlaşıyor bütçede zarar edildiğinden dolayı.

Üstelik millet McDonalds Israil'i destekleri için boykot ediyor ancak Frencheise mantığı, her ülkenin McDonalds'ı desteklediği ülkeye destek verebiliyor, kararlar en baştan gelmiyor böyle şeylerde.

Filistin'de ölen çocukların ne alakası var durumla? Türkiye de birsürü çocuk var, biz tarihimizde bir hata yaptık diye şuan ülkemizdeki yaşayan çocuklar ölmeyi hak ediyor mu? Çocukları geç şuan yaşayan bizler ölmeyi hak ediyor muyuz? Kendimiz bile gelmiş geçmiş devlet adamlarını eleştiriyoruz onlar yüzünden ben neden ölüyorum ki, ona bende karşıydım zaten. Siz bunu ayırt edemiyorsunuz işte. E milattan önce şunu şunu yaptılar o yüzden hepsi ölsün, ulan orada ölen adam o fikre karşıydı belki, şuan devletimiz bir yeri işgal etse halk olarak karşı çıkacağız ama devleti durdurabilecek misin? Halk yarıya bölünecek, belki de o zaman karşı olanların torunlarının torunları ölüyor şuan bunu biliyor musun? Bu kurduğunuz mantık aşırı saçma bir mantık. Şu anki araplar korkak olmasaydı Filistin o halde olmazdı zaten. Yıllardır Kudüs işgal altında, şuan savaşta ölenler ilk işgal zamanı tepkilerini koymalılardı. Bizim ülkemizde kutsal bir yer, kutsal yeri geç sıradan bir cami işgal edilmeye kalksa halkın çoğu toplanır gider ama bunlar da o şeref yok, ben bunların farkında olan bir insanım ama oradaki çocuklar, bebekler, kadınlar, masum gençler bunu hak etmiyorlar.

Az düşün, biri örneğin A101'e gidip "YAV BU ISRAIL'LI KANI NİYE SATIYONUZ YAV" diye bağırıyor. Bu hem milleti rahatsız ediyor olay kavga çıkarmaktan başka birşey olmadığından hem de boykot edilmesi A101, BIM, ŞOK gibi birçok market zincirini zarar uğratıyor, veya hangi dükkan ise. Bu yüzden de diğer ürünlerin stoğa getirilmesi zorlaşıyor bütçede zarar edildiğinden dolayı.

Üstelik millet McDonalds Israil'i destekleri için boykot ediyor ancak Frencheise mantığı, her ülkenin McDonalds'ı desteklediği ülkeye destek verebiliyor, kararlar en baştan gelmiyor böyle şeylerde.
Mağazalara gidip rahatsızlık vermek iyi bir davranış değil herkes öyle yapmıyor, onlar çok istisna. O market zincirleri kolay kolay zarara uğramaz aklının almayacağı şekilde kar yapıyorlar. Öyle bir zarar da en çok zararı devlet görür ve izin vermezdi zaten.

Mağazalara gidip rahatsızlık vermek iyi bir davranış değil herkes öyle yapmıyor, onlar çok istisna. O market zincirleri kolay kolay zarara uğramaz aklının almayacağı şekilde kar yapıyorlar. Öyle bir zarar da en çok zararı devlet görür ve izin vermezdi zaten.
Her şekilde kendi alışveriş zincirine zarar vermiş oluyorsun, bu adamlar herşekilde alacaklar onu, listelerinde zorunlu. Boykot etmek firmaya zarar vermez. Ama gidip Israil'de boykot ederseler tabiki zarar verir, direkt ülkeye zararı olur.

Bu konudaki bütün arkadaşlar bu sayfada hangi firmanın hangi gruba bağlı olduğunu ve bağlı olunan grupların İsrail'i ne şekilde desteklediğini kanıtlarıyla okuyabilirler.

Mesele bizde genelde biraz gazlı. O markaların satışlarından aslan payı paranın aslında kendi ülkemizde kaldığını anlatamıyorsun bazen.

Bu konudaki bütün arkadaşlar bu sayfada hangi firmanın hangi gruba bağlı olduğunu ve bağlı olunan grupların İsrail'i ne şekilde desteklediğini kanıtlarıyla okuyabilirler.
Saçma sapan bir site, Burger King için "Instagram'dan Israil'e destek verdiler" yazmışlar ancak Burger King Franchising mantığıyla çalışıyor.
Ekran Görüntüsü - 2023-11-13 08-44-00.png

Yani daha düzgün kendilerinin bile bilgileri yok genel markalardan, iki araştırma ile yazmışlar.

Mesele bizde genelde biraz gazlı. O markaların satışlarından aslan payı paranın aslında kendi ülkemizde kaldığını anlatamıyorsun bazen.

Diğer markalardan çok fazla kar yapılıyor zaten. Her ürünün bir sürü markası var, İsrail yerine onları tercih edersin ki.

Saçma sapan bir site, Burger King için "Instagram'dan İsrail'e destek verdiler" yazmışlar ancak Burger King frencheise mantığıyla çalışıyor.Eki Görüntüle 2012557

Yani daha düzgün kendilerinin bile bilgileri yok genel markalardan, iki araştırma ile yazmışlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer markalardan çok fazla kar yapılıyor zaten. Her ürünün bir sürü markası var, İsrail yerine onları tercih edersin ki.

Burger King "Israil" yazıyor, bu da Franchising ile çalıştığının kanıtı, kaynak atarken okuyun lütfen. Hala dediğimi çürütmedi.
Ekran Görüntüsü - 2023-11-13 08-49-20.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ikisi de kullanıyormuş hatta, araştırdım.

Kardeşlerim işte millet okumadığı için yediği içtiği israil malı yapılmış markaları boykot ediyor.
Bu ülkede tohum yasasını kim çıkardı, benim canım tarım alanlarımı kim betona gömdü, Benim canım üniversitelerim niye kaldırım mühendisi yetiştiriyor daha sayılır da bu kadarı işinizin bitmesi için yeterli. Bir mahallemiz kadar olmayan devlet dünyayı fırıl fırıl oynatıyor. Dinle uyutulmuş cahil millette kahrolsun israil dedikçe biz kahroluyoruz. Ha yapay zekaya birde israil in ne hak iddia etiğini sor. Ben sordum aldım cevabımı. İsrailde o topraklarda hak idia ederken dini kullanıyor Burasi tanrıdan bize vaat edilmiş topraktır diyor orayla bitmiyor Suriye, Ürdün, Lübnan, Mısır sıradaki devletler. Geçmişte bazı bizimde desteğimizle Bazı yapılanları göz önüne alırsak İsrail önünde kimse duramaz iyi bir nesil yetişene kadar israil dünyanın süper gücü olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı