Boyum Daha Ne Kadar Uzayabilir?

Arda Ekin

Hectopat
Yer
Çankaya/Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba sayın Technopat Sosyal üyeleri, 15 yaşındayım, şu an boyum 1.68. Annem 1.55-1.60 arası, babam da 1.68-1.70 arası bir boya sahip. Dayım 1.83, Amcam da 1.80-1.85 arası bir boya sahip. Acaba benim boyum kaç olur? Boyumun ne kadar uzayabileceğini öğrenmek için gidebileceğim bir yer var mı? Boyumun uzamasını nelerle destekleyebilirim?

Ortopediye gidip boyla alakalı sanırımbir lob varmış. Onlar gelişmeye devam eder mi, ne kadar eder fln. test ediliyor. Bende yakında gitcem. Ama uzamak için genelde yüzme ve basketbol öneriliyor. Bence (imkanın varsa -yani yakınında varsa, yoksa devlet zaten bunlara teşvik amaçlı bedava, yada bedavaya yakın hizmet veriyor-) hiç vakit kaybetmeden git!

Yaşım 16 boyum 180-183 gibi bir değere sahip ben uzamasını istemiyorum inşallah uzamaz ama uzuyorum, bence sende uzarsın.

Bu arada annem ve babamdan uzunum küçükken sevdiğimden çok süt içerdim.

Yaşım 16 boyum 180-183 gibi bir değere sahip ben uzamasını istemiyorum inşallah uzamaz ama uzuyorum, bence sende uzarsın.

Bu arada annem ve babamdan uzunum küçükken sevdiğimden çok süt içerdim.
Ben 14 yaşındayım ve sizinle aynı durumdayım. Boyum 1.85 (Doktor ölçtü) ve ben hala uzuyorum. Annem ve babam yanımda çocuk gibi kaldılar ama annem ve babam uzunlar aslında. Artık hocalarımdan da uzunum. Çocukken babam ben tek çocuk olduğum için kolilerle süt alıyordu ve ben her dolabı açtığım sefer 1 şişe süt bitirirdim. Umarım daha fazla uzamam. Siz ise uzarsınız. Merak etmenizi gerektirecek bir durum yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı