Boyum kısalmış

• Konuyu başlatan 228522
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 730

228522

Kilopat
Makaleler
4
Yahu boyumu hep 173 diyebilirdim. Demin ölçtüm 169 çıktı, nasıl oluyor aklım almıyor. Hayır ayakkabı farkı falan diyeceğim, onu merak ettiğimden ayakkabısız ölçmüştüm haftalar önce, gene 173 çıkmıştı. Herkes uzarken ben kısalıyorum :(. Neyse en azından almam gereken kilo düştü ve daha hızlı kas kazanabileceğim.

Yahu boyumu hep 173 diyebilirdim. Demin ölçtüm 169 çıktı, nasıl oluyor aklım almıyor. Hayır ayakkabı farkı falan diyeceğim, onu merak ettiğimden ayakkabısız ölçmüştüm haftalar önce, gene 173 çıkmıştı. Herkes uzarken ben kısalıyorum :(. Neyse en azından almam gereken kilo düştü ve daha hızlı kas kazanabileceğim.
Hocam böyle bir mantık mı var Allahınızı severseniz bir doktora görünün

Kilo niye alıyorsunuz ki kas kütlesi kazanırken.

Kilo niye alıyorsunuz ki kas kütlesi kazanırken.
Kas kütlesi kazanmak kilo arttırır çünkü, eğer zayıf biriyseniz.
15 yaşındaysanız gerçekten bunun olma ihtimali çok çok düşük. Yanlış ölçmüş olabilirsiniz.
Yanlış ölçmüş olma ihtimalin yok mu hiç?
2-3 kez ölçtüm şimdi tekrar ölçeceğim. Ortada anormal bir durum var. Mesela genellikle sabahları veya esneme hareketleri sonrası boyunuz bir süreliğine 2-3 cm uzar ancak benim esneme hareketleri sonrası ulaştığım boy 173'ten uzun idi, 175 civarıydı. Yani normal boyum 173 idi.

@Borgore hocam bu konu hakkındaki bilginizi esirgemeyin.
@Atılay hocam öncelikle etiketiniz için şükranlarımı sunarım.

Öncelikle yapılan araştırmalar gösteriyor ki boy kısalması, ortalama 40 yaşından itibaren her 10 yılda bir olmak üzere 1 cm civarında gerçekleşiyor. Sizin yaşınızın 15 olduğunu düşünürsek, bu kısalma(şayet varsa), anormal görünüyor.

Erken yaşta oluşan kısalmaların başta nedenlerinde birinin kemik erimesi olduğu bilinir. Bu konu ile ilgili uzman birimlerden destek almanızı şiddetle tavsiye ederim.
Bir diğer neden ise omurga eğriliğidir. Bu konu için de ortopedi uzmanları ile görüşmeniz doğru olacaktır.

Saygılarımla, iyi forumlar dilerim.

Geri
Yukarı