Boyum uzamıyor

Şunu unutmuşum dayıma çok benziyorum hocam çevremdekiler de çok benzetiyor boy genlerimin de dayıma çekmiş olma ihtimali var mıdır?(dayım benim yaşımdayken de benimle aynı boydaymış)

Hocam şimdiden boş verin belki 15 yaşınızda boy atacaksanız bir yılda 5-6 cm uzayacaksınız.
Ayrıca seni dayına benzetmeleri genotipinin dayınla aynı olduğunu bilemeyiz. Ayrıca baban ve annen 150'ken sen iyi beslenip spora devam edersen 175-180 bile olabilirsin(örnek)

Şunu unutmuşum dayıma çok benziyorum hocam çevremdekiler de çok benzetiyor boy genlerimin de dayıma çekmiş olma ihtimali var mıdır?(dayım benim yaşımdayken de benimle aynı boydaymış)
Çekmiş olsa bile 175'den fazla olamazsınız diye düşünüyorum. Babanız 1.65 çünkü. Uzamak istiyorsanız bol bol süt ve süt ürünlerini tüketin, basketbol oynayın veya bol bol barfiks çekin.
Bunları düzenli olarak uygularsanız bir ihtimal boyunuz 175 - 180 civarı olabilir.

Merhabalar, Ocak'ta 14 yaşına girdim kilom 55 boyum 1.60, sadece bir kez boy attım 1.56'dan 1.60'a çıktım. Boyun normal mi 3 sene basketbol 1 sene futbol oynadım hala oynadım düzenli spor yapıyorum. Genelde süt ürünlerine ağırlık veriyorum ama boyum uzamıyor. Tahminen gelecekte boyum kaç olur?
indir.jpg

Merhaba, Ocak'ta 14 yaşına girdim kilom 55 boyum 1.60, sadece bir kez boy attım 1.56'dan 1.60'a çıktım. Boyun normal mi 3 sene basketbol 1 sene futbol oynadım hala oynadım düzenli spor yapıyorum. Genelde süt ürünlerine ağırlık veriyorum ama boyum uzamıyor. Tahminen gelecekte boyum kaç olur?

Vücutu fazla yorma yüklenme esneme hareketleri yap

Yeni konular

Geri
Yukarı