Boyum uzar mi?

Bunun üzerine dikkatli bir araştırma yap bakalım. Tanıdığım ve izlediğim ortopedi doktorları söylüyor bunu, tıp böyle söylüyor. Hangi spor genetikte olan boyu geçmene yardımcı olabilir ? kaynak sormuşsun, bunların hakkında çok bilgi var ve araştırılan bir şey. Hangi birini atayım sana ? çok istiyorsan Doktor Gazi Huri'yi izleyebilirsin. Halterci gençlerin boyu da kısalır o mantıkla. Boyunun %80'i anne ve babadan gelir. Bu dediğimiz, örnek verdiğimiz sporlar genetiğinde ki boya ulaşmana yardım sağlıyor.

Bunun üzerine dikkatli bir araştırma yap bakalım. Tanıdığım ve izlediğim ortopedi doktorları söylüyor bunu, tıp böyle söylüyor. Hangi spor genetikte olan boyu geçmene yardımcı olabilir? Kaynak sormuşsun, bunların hakkında çok bilgi var ve araştırılan bir şey. Hangi birini atayım sana? Çok istiyorsan doktor gazi Huri'yi izleyebilirsin. Halterci gençlerin boyu da kısalır o mantıkla. Boyunun %80'i anne ve babadan gelir.

Haltecilerin boyu kısalmaz ama uzamazda çünkü uzayacak olan boylarını engelliyor resmen ve basketbol oynayan ve yukarı doğru zıplayan birisi her türlü normale istirhaden daha uzun boyu sahip olur bu 20-30 cm değil en fazla 5 cm fark eder, vicüdunu esnetiyor bildiğiniz.

Haltecilerin boyu kısalmaz ama uzamazda çünkü uzayacak olan boylarını engelliyor resmen ve basketbol oynayan ve yukarı doğru zıplayan birisi her türlü normale istirhaden daha uzun boyu sahip olur bu 20-30 cm değil en fazla 5 cm fark eder, vicüdunu esnetiyor bildiğiniz.
Basketbol oynayan kişilerin geneli genetiğinde ki uzun boy sayesinde o boydalar. Örnek verelim A basketbolcusunun genetiğinde 1.90 olmak var. Bu kişi sağlıksız beslenip, spor yapmasaydı elinde sonunda genetiğinde ki boya ulaşacaktı. Ama bu kişi basketbol oynayarak gençliğini sürdürmüşse, genetiğinde ki boya gelmesi daha kısa sürmüştür.

Uzamaz benim boyum 1.95 o yaşta 1.87 falandım. Ben uzadım ama bu beklenen bir şeydi. Sen o boyla iki cm daha uzarsın sonra da snopi gibi gezersin.

Genetiktir ailen bu işin içinde büyük rol oynar 21 yaşına kadar boyun uzamaya devam eder 18 19 genelde boy uzaması artar bir anda boy atarsın genelde orada attın attın atamassan geçmiş olsun yapacak bir şey yok uzamassada takma kafaya uzun olsa da bir şey değişmiyor ben 160 boyum vardı dalga geçerlerdi şimdi 187'yim yine aynı hayat devam ediyor minübüste kafamı tutma yerlerine vuruyorum memnun değilim.
Aile boyu nedir hocam?

Aile boyu nedir hocam?

Sanırım cahilsiniz sizi aydınlatabilirim hocam hatta daha düz anlatayım bir bireyin anne babası uzunsa yüzdesel ihtimalle yani % bu şekilde genelde yüzde veriyorlar %80 uzun olursun mesela eğer annen babanın boyu 160 170 civarında ise senin boyun 190 195 olma olasılığı %15 10 gibi düşün anlamassan daha detaylı ve ilk okul çağı seviyesinde anlatabilirim hocam saygılarrr.

Sanırım cahilsiniz sizi aydınlatabilirim hocam hatta daha düz anlatayım bir bireyin anne babası uzunsa yüzdesel ihtimalle yani % bu şekilde genelde yüzde veriyorlar %80 uzun olursun mesela eğer annen babanın boyu 160 170 civarında ise senin boyun 190 195 olma olasılığı %15 10 gibi düşün anlamassan daha detaylı ve ilk okul çağı seviyesinde anlatabilirim hocam saygılarrr.

Hocam benim boyum 172 yaşım 16, babamın boyu 183, annemin 154, sizce ben uzar mıyım daha?
Babannemin boyuda 155, dedemin 180 ama babam 183 olmuş.

Son düzenleme:
Genetiktir ailen bu işin içinde büyük rol oynar 21 yaşına kadar boyun uzamaya devam eder 18 19 genelde boy uzaması artar bir anda boy atarsın genelde orada attın attın atamassan geçmiş olsun yapacak bir şey yok uzamassada takma kafaya uzun olsa da bir şey değişmiyor ben 160 boyum vardı dalga geçerlerdi şimdi 187'yim yine aynı hayat devam ediyor minübüste kafamı tutma yerlerine vuruyorum memnun değilim.
Hocam bizim sınıfta arkadaşım var: boyu 193 santimdi galiba. Ben şuan 173 santimim.

sekizinci sınıfız

Boy uzaması yaşla değil ergenliğin son bulmasıyla biter.Her insanın gelişimi aynı değildir dipnot olarak yazayım bir sürü kafa karıştırıcı bilgi oluşmasın.
Boy uzamasında genetik büyük rol oynarken anne sütü de büyük önem arz etmekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı