Boyum uzun değil

Bedoaga

Decapat
Daha fazla  
Boyum 175. Biliyorum kısa değil ancak benim sülalemde çok fazla uzun kişi var. Benim ebeveynlerim de ortalamalar. Boyumdan memnun değilim ve büyümem durmadan (duracak gibi gözüküyor) daha uzun olmak için yapabileceğim bir şey, kullanabileceğim bir ilaç var mı?

Maalesef yok. Eğer genetiğinde varsa yüzme biraz destekleyebiliyor diye biliyorum ama bu da yanlış olduğu, insanın sadece genetik boy uzama dışında yapabileceği bir şey yok. Boy uzatma ameliyatları falan var ama sağlıklı gözükmüyor.

18'e kadar uzuyorsun dert etme, senin yaşında 1.78 civarıydım şu an 1.82'yim.

Uzamaya devam edersin kilo alma, her akşam yoğurt tüketebilirsin sarımsak ile harika oluyor onu deneyebilirsin başka yapabileceğin bir şey yok saç olayı gibi genetik bu da.

Maalesef yok. Eğer genetiğinde varsa yüzme biraz destekleyebiliyor diye biliyorum ama bu da yanlış olduğu, insanın sadece genetik boy uzama dışında yapabileceği bir şey yok. Boy uzatma ameliyatları falan var ama sağlıklı gözükmüyor.

Yani sadece abur cubur ile beslenip gününün tamamını oturarak geçiren biri ile cidden uzamak için gayret gösteren birinin genetiklerinden aynı derecede verim alacağını mı söylüyorsunuz?

Yani sadece abur cubur ile beslenip gününün tamamını oturarak geçiren biri ile cidden uzamak için gayret gösteren birinin genetiklerinden aynı derecede verim alacağını mı söylüyorsunuz?

Bunların kemik gelişimi kas gelişimi vs ile doğrudan ilgisi var tabii ama maalesef boy uzatma ameliyatı dışında başka bir şey yok. Bir de birkaç hormonel tedavi var ama NBA'de kullanılıyor bu da. Genetiğinin izin verdiği dışında bir yol yok. Çok insan var düzgün beslenmeyip 1.90 boyları olan. Bu araştırmayı Google'layabilirsin

Geri
Yukarı