Boyum yaşıtlarıma göre kısa

ewig

Decapat
Arkadaşlar 13 yaşında iken yaşıtlarımdan uzundum 1.76 falan ne bileyim onlara yukarıdan bakmak beni mutlu ediyordu ve her yerde spor vs gunluk hayatta avantajlıydım. Aradan 2.5 yıl geçti 15 yaşına girdim boyum 1.81 ve şu an yukarıdan baktıklarıma şimdi alçaktan bakıyorum. Şimdi burada 1.81 az mi falan sacma yorumlar yazmayin lutfen yeni neslin uzun oldugunu biliyorsunuz. Her genç 1.87 1.90 1.95 gençlerin geneli 1.90 günümüzde ve ben yaşıtlarıma alçaktan bakmayı yediremiyorum kendime. Psikolojik bir bozukluğa gidiyor olay arkadaslar, her karşılaştığım erkekle yolda boy ölçüşüyorum.

Yanından geçip, aileme danıştım hani boyle boyle gecen sene benden kisa olanlar bu sene uzun vs bildiginiz dalga geçtiler 1 yıldır bu sorun devam ediyor. Olay aşırı derecede psikolojik boyut aldı çevrem bende uzun boy kompleksi olduğunu ve psikologa danışmami istiyor cunku her arkadasima boyunu sorup boy ölçüşüyorum benden uzun olunca çoğu deli oluyorum. O gün tüm zevkim kaçıyor 1 yıldır bu sorunla yüzleşiyorum ne kurtulabiliyorum ne kacabiliyorum.

Burada sizlerle paylasmak istedim boyumun bu saatten sonra 1.90 ve üstü olmasinin imkansiz olduğunu biliyorum ama kendimi bir türlü alıştıramıyorum. Ara sira babamla tartışıyorum, sen 1.70 oldugun için bu haldeyim vs ailem bile bıktı. Artik günlük yaşamım dert haline geldi evde uzun görünmek için parmagimin ucunda yürüyorum arkadaşlar. Lütfen yardimci olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 13 yaşında iken yaşıtlarımdan uzundum 1.76 falan ne bileyim onlara yukarıdan bakmak beni mutlu ediyordu ve her yerde spor vs gunluk hayatta avantajlıydım. Aradan 2.5 yıl geçti 15 yaşına girdim boyum 1.81 ve şu an yukarıdan baktıklarıma şimdi alçaktan bakıyorum. Şimdi burada 1.81 az mi falan sacma yorumlar yazmayin lutfen yeni neslin uzun oldugunu biliyorsunuz. Her genç 1.87 1.90 1.95 gençlerin geneli 1.90 günümüzde ve ben yaşıtlarıma alçaktan bakmayı yediremiyorum kendime. Psikolojik bir bozukluğa gidiyor olay arkadaslar, her karşılaştığım erkekle yolda boy ölçüşüyorum.

Yanından geçip, aileme danıştım hani boyle boyle gecen sene benden kisa olanlar bu sene uzun vs bildiginiz dalga geçtiler 1 yıldır bu sorun devam ediyor. Olay aşırı derecede psikolojik boyut aldı çevrem bende uzun boy kompleksi olduğunu ve psikologa danışmami istiyor cunku her arkadasima boyunu sorup boy ölçüşüyorum benden uzun olunca çoğu deli oluyorum. O gün tüm zevkim kaçıyor 1 yıldır bu sorunla yüzleşiyorum ne kurtulabiliyorum ne kacabiliyorum.

Burada sizlerle paylasmak istedim boyumun bu saatten sonra 1.90 ve üstü olmasinin imkansiz olduğunu biliyorum ama kendimi bir türlü alıştıramıyorum. Ara sira babamla tartışıyorum, sen 1.70 oldugun için bu haldeyim vs ailem bile bıktı. Artik günlük yaşamım dert haline geldi evde uzun görünmek için parmagimin ucunda yürüyorum arkadaşlar. Lütfen yardimci olur musunuz?

Merhaba dostum. Yaşın henüz küçük. Ergenlik çağındasın bu yüzden ergence düşünüyorsun bir hayli. Merak etme boyun uzar herkes aynı genlere sahip değildir. Bu kez senden daha uzun olan arkadaşın 19 yaşında artık uzayamaz sen 22 yaşına kadar uzarsın. :) gereksiz yere kafanı yorma.

Artık boy konusu görmek istemiyorum. Biz sizin boyunuzu bilemeyiz, yanlış bilmiyorsam 20-22 yaşınıza kadar boyunuz uzamaya devam eder. Bu kadar rahatsızsanız doktara gidebilirsiniz en iyisini o söyler, forum köşelerinde boy sorgulanmaz.

Arkadaşı böyle azarlamaya gerek yok. Küçük yaşta merak gayet normaldir. Bu pandemi döneminde kimsenin basit sebeplerde doktora gideceğini sanmam. Önce düşünün sonra cevap yazın kimseyi rencide etmeyin, üzmeyin lütfen.

Yahu kardeşim boyun olmuş 1.81 Dalyan gibi çocuk olmuşsun maşallah benden uzunsun be. :D Boyun kısa falan değil.

Yolda her gördüğünle boy ölçüşüyorsan bu merak değildir. Bir psikoloğa görünmeni tavsiye ederim.

@PSU da Yaşayan Kedi Agresif bir üslup ile yazmadım, öyle anlaşıldıysa affola fakat her gün boy konusu görmekten başka konu göremez olduk bizlerin gözünden bakılırsa neye sitem ettiğimiz anlaşılır. Bu zamanda gitmek zorunda değil, şu an olağanüstü bir durum içindeyiz bu durum geçtikten sonrada gidebilir. Ayrıca dostumuz zaten 1.81 o kadar abartılacak derece kısa bir boyu yok.

Tavsiyem kesinlikle psikolojik destek almalı, metni okumamıştım sonra göz gezdirdiğimde en kısa zamanda destek almalı diye düşünüyorum.

Merhaba dostum. Yaşın henüz küçük. Ergenlik çağındasın bu yüzden ergence düşünüyorsun bir hayli. Merak etme boyun uzar herkes aynı genlere sahip değildir. Bu kez senden daha uzun olan arkadaşın 19 yaşında artık uzayamaz sen 22 yaşına kadar uzarsın. :) gereksiz yere kafanı yorma.
Olayı araştırdığım icin bilgi sahibi oldum epifiz plaklarımın kapanması an meselesi yaşıtlarımdan cok fazla sakalım ve kılım da var ayrıca artık uzamak cok zor

@PSU da Yaşayan Kedi agresif bir üslup ile yazmadım, öyle anlaşıldıysa affola fakat her gün boy konusu görmekten başka konu göremez olduk bizlerin gözünden bakılırsa neye sitem ettiğimiz anlaşılır. Bu zamanda gitmek zorunda değil, şu an olağanüstü bir durum içindeyiz bu durum geçtikten sonrada gidebilir. Ayrıca dostumuz zaten 1.81 o kadar abartılacak derece kısa bir boyu yok.

Endişe etmiş benim nesilimde uzunlar var demiş bu yüzden konu açmış zaten arkadaşımız. 1.81 uzun demeyin demiş. Arkadaşlar bu durumda kendiniz olsanız ve bu kadar takılsanız yaşınızında verdiği özelliğe dayanarak her yere sormak fikir sahibi olmak istersiniz. Biraz empati.
Olayı araştırdığım için bilgi sahibi oldum epifiz plaklarımın kapanması an meselesi yaşıtlarımdan cok fazla sakalım ve kılım da var ayrıca artık uzamak cok zor.

Ben araştırmadım kendi araştırmanı yaptıysa ve bu hayatını etkileyecek ciddi bir şey ise doktora gitmeni öneririm. Maskeni takmayı unutma :) <3.

@PSU da Yaşayan Kedi Anladığım kadarıyla yaşınız büyük, bende 15 yaşındayım ve arkadaştan kısayım en fazla 1.68 boyum var bu kadar takılmıyorum. Takıntılar insanın hayatını etkileyecek durumdaysa kesinlikle doktara gidilmeli.

Forumu sık kullanan bir üyeyim benim tarafımdan da bu kadar sık aynı konuları görüp nasıl tepkiler vereceğimi empati yolu ile sizin de anlamanızı isterim :).

Geri
Yukarı